Merve Filiz

19 Aralık 2019

2018 yılında Beykent Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi İç Mimarlık Bölümü'nden %100 burslu olarak mezun oldum. 2017 yazında Garanti Koza Swiss Otel şantiyesinde staj yaptım.

Liona Mimarlık'la tanışma hikayem ise Mimarizm’ de yayınlanmış olan “SuperSlow Zone" spor merkezini görmem ile başladı. Sonrasında bende Zuhal Hanım’ın projelerini araştırdım ve yapmış olduğu tasarımların dışında kendisini  birçok alanda geliştirmiş olmasından ve yeniliğe açık olmasından çok etkilendim. Aynı zamanda öğretim görevlisi olması sebebiyle bana her alanda çok şey katacağını düşündüm ve Liona Mimarlık ile iletişime geçip görüşmeye gittim. Mülakat sonrasında Temmuz 2019’da Liona Mimarlık'ta çalışmaya başladım.

Liona Mimarlık; yeniliğe açık, disiplinli, ileri görüşlü ve en önemlisi müşteri memnuniyeti odaklı projelerini yürüten, müşterisiyle ‘şeffaf çalışma’ ilkesini kendine prensip edinmiş bir ofis. Çalışanlar açısından fikirlerimizi özgürce dile getirebildiğimiz, firma sahibi-çalışan kimliğinin size hissettirilmediği bu şekilde tasarımlarınızı daha özgür ve cesur şekilde tasarlayıp sunduğunuz ve karşılığında fikirlerinize saygı duyan, tasarımınızı geliştirmeye yönelik yapıcı eleştiriler aldığınız,  çalışırken öğrendiğiniz çok keyifli bir mimarlık-iç mimarlık ofisi.

Ofiste genel olarak herkes projenin getirdiği her sürece dahil oluyor. Şu an yeni bir proje olan, ölçeklerin küçüldüğü kişiye özel tasarımların dışında, herkese hitap eden sektörün önde gelen konsept markalarından biri olmayı hedefleyen  ‘Liona Concept’in kuruluş sürecinde yer almaktayım. Aynı zamanda Liona Mimarlık web sitesinde blog yazarıyım.

Gür Villası, P&T Lab ve HDG Vergi Danışmanlığı ofisinin uygulama süreçlerinde şantiyede yer aldım. P&T Lab benim en çok keyif aldığım proje diyebilirim. İşe girdikten sonra, başından sonuna içinde bulunduğum ilk projeydi. Yaklaşık 1,5 ay süren tüm süreçlerini takip edebildiğim ve gözlemlediğim bir proje oldu. Bana mesleki deneyim açısından çok şey katan bir projeydi.


Zuhal Aslan ile...
Tasarım Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :