Merve Aslan

29 Ağustos 2019

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü mezunuyum. İlk iş deneyimimi burada yaşıyorum. Daha önce Pekintaş A.Ş., NF Mimarlık Ofisi ve çeşitli yerlerde staj deneyimlerim oldu. Ekibin genişlediği bir dönemdi. CV ve portfolyomu gönderdim. İlk iş görüşmem olacaktı ve çok heyecanlıydım. Görüşmemiz olumlu geçti ve 2018 Şubat ayından beri Swanke Hayden Connell Mimarlık’tayım.

Bu ofiste; fikirlerinize değer veriliyor, üzerine konuşuluyor tartışılıyor. Herkes birbirini iyi tolere edebiliyor. Birbirimize yardımcı olup destek oluyoruz. Böylelikle sıcak bir ortam oluşuyor bence. Sabahları evden çıktığımda “işe gidiyormuş” gibi değil de “sevdiğim insanlarla güzel şeyler yapmaya gidiyormuş” motivasyonuyla geliyorum buraya.

Ofiste genel olarak proje süreçlerinde, ben tasarım yapıyorum X kişisi uygulama çiziyor gibi bir durum yok. Bir proje geldiğinde tasarım aşamasında da bulunabilirsin, uygulama çizimleri aşamasında da yer alabilirsin. Baştan sona bir projede yer almak da mümkün. Böyle olması pek çok farklı deneyimi yaşamamıza ve kendimizi geliştirmemize olanak sağlıyor. Bu durumun çok faydalı olduğunu düşünüyorum.

3M, Google, Credit Suisse, Sanofi, Turk Barter projelerinin tasarım süreçlerinde yer aldım. Bazı teslim zamanları zorlayıcı olsa da genel olarak rahat bir çalışma dinamiğine sahip olduğumuzu düşünüyorum. Her proje benim için ayrıca keyifli. İçlerinden seçim yapmak benim için çok zor, hepsi benim bebeklerim diyebilirim...


Swanke Hayden Connell Mimarlık yöneticileri ile
Swanke Hayden Connell Mimarlık ekibi ile
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :