Bengi Amaç

28 Ağustos 2019

Kocaeli Üniversitesi’nden mezun oldum. Swanke Hayden Connell Mimarlık’ta işe başlamadan önce Şirin Akıncı Mimarlık ve Piramit Mimarlık ofislerinde çalıştım. Daha sonra SCHM ofisinin vermiş olduğu iş ilanına başvurdum. İki görüşme gerçekleştirdik ve işe alındım. Mayıs 2012’den beri de burada çalışıyorum.

SHCM güncel mimarlık dünyasında hem yerel hem de uluslararası dinamikleri iyi görebilen ve günün koşullarına uygun tasarım anlayışını takip edebilen bir ofis. Ortaya çıkacak her ölçekteki projenin sorumluluğunu istlenebilecek bir vizyonu var. Tasarım başlangıcından, kullanıcı bildirimine kadarki sürecte aktif bir şekilde yapılan işin takibinin önemsendiği bir ofis. Çalışma anlayışı da ekip ruhunu merkeze alan, gelişmeyi teşvik edici bir ortam yaratmaktır. 

Projelerin tasarım ve uygulama aşamalarında, herkesin görev seviyesine göre gerekli üretim ve koordinasyonlar yapılıyor. Görev dağılımında ise deneyim seviyeleri dikkate alınarak, herkesin kendi potansiyelini gerçekleştirmesine olanak sağlanır ki proje süreci de yaratıcı ve mesleki açıdan doyurucu olsun. Genel olarak direktörler, senior architect ve architectlerle proje süreci şekillenir.

Bu projeler arasında; Nidakule Ataşehir Kuzey ve Güney Ofis Binaları, İzmir Allianz Kampüs, Sanofi İstanbul Office, 3M İstanbul Office ve Google İstanbul Office projelerinin tasarım ve uygulama süreçlerinde yer aldım. Aralarında ise en çok Nidakule Ataşehir ve Allianz İzmir Kampüs projelerinde yer almaktan keyif aldım.

Nidakule Ataşehir Kuzey

Ofiste takım çalışmasına çok önem verildiğinden her aşamada her seviyeden çalışanın potansiyelini kullanabilmesini sağlayan bir çalışma sistemimiz var. Görev ve sorumluluklarda belli seviye farkları var olmakla beraber, projeyi ofisin standartlarına en uygun şekilde üretebilmek için çözüm odaklı her öneriye çok değer verilir. Bu sayede takım ruhunu yaşayan ve dinamik bir ekip olamayı sağlıyor. 

Piyasa dinamikleri göz önüne alınınca yoğunlaşan baskılar (işveren istekleri, terminler, yasal zorluklar, üretim sıkıntıları gibi...) uzun saatler çalışmayı kaçınılmaz kılıyor bütün ofislerde. Swanke iş gününü verimli kullanarak ve mesaiyi en aza indirmeye çalışarak çalışanların özel hayatlarına önem verdiğini hissettirten bir ofis. Bu da çalışan memnuniyetini artıran bir durum gün sonunda.

Swanke için farklı deneyim seviyelerinde olan insanların bir proje etrafında takım ruhuyla birleşip üretebildiği ve süreçleri eğitici olan bir ofis diyebilirim.


Swanke Hayden Connell Mimarlık yöneticileri ile
Swanke Hayden Connell Mimarlık ekibi ile
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :