Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

PROSteel 2009'dan Öngörüler, Deneyimler, İzlenimler

mimarizm.com / E. Seda KAYIM / 16 Mayıs 2009
Yapı-Endüstri Merkezi'nde düzenlenen tören ile ödüllerine kavuşan PROSteel 2009 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması galiplerine ve yarışmanın jüri üyelerine mikrofon tuttuk. Öğrencilere, yarışmanın onlara ne gibi fırsatlar yaratacağına inandıklarını, jüri üyelerine ise katılımın niteliğini nasıl değerlendirdiklerini sorduk. İşte cevaplar...Birincilik ödülü sahibi ekip; Deniz Düvenci, Ayşe Selin Gürel ve Eren Baştanoğlu: "Grup çalışmasını bu gibi yarışmalarda daha iyi algılayabiliyoruz"

Hepimiz üçüncü sınıf öğrencisiyiz. Ekibin mimarları olarak PROSteel Yarışması'na sürekli katılıyorduk. Uzun süredir gecekondular ile ilgili bir proje fikrimiz vardı ve yarışma duyurusunu görünce bunu gerçekleştirmek için iyi bir fırsat olacağını düşündük. Yani konunun serbest olması bizi teşvik etti diyebiliriz. Fikrin çok önceden beri var olması sayesinde de son iki haftada toparlayabildik projeyi. Hocalarımız da bize destek verdi. Kısıtlı zaman yüzünden derslere gidemediğimiz oldu; onlar da bu durumu tolere etmesini bildiler.

Bu bir takım olarak üçümüzün ilk bir araya gelişi. Deniz ve ben (Ayşe Selin Gürel) zaten hep birlikte çalışıyorduk. Eren ile de ilk kez bir takım olduk. Yarışmadan aldığımız bu ödül, CV'lerimiz için oldukça kuvvetli bir referans. Öğrenciler arasında isim yapmak gibi bir şey aslında... (gülüyorlar) Öte yandan okuldaki proje dışında da bir proje geliştirebilmek, okulda dışında da üretken olmak bizim için çok anlamlı. Okulda tek başımıza proje yaptığımız için, başkaları ile birlikte tasarım yapmanın da iyi bir tecrübe sağladığını söyleyebiliriz. Grup çalışmasını bu gibi yarışmalarda daha iyi algılayabiliyoruz.

İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları