Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Kreatif Mimarlık'tan Stajyerlere Seyahat Bursu

mimarizm.com / 12 Aralık 2014

Kreatif Mimarlık mimarlık öğrencilerine 10 yıldır seyahat bursu veriyor.On yıl önce başlattığı uygulama ile Kreatif Mimarlık ofis stajyerlerinden birini her yıl Inter-Rail ile Avrupa'ya yolluyor. Yolculuk, konaklama ve günlük harcama giderlerini üstlenen ofis, bursu alan stajyerlerden dönüşlerinde yolculuk boyunca tuttukları günlükleri üzerinden tecrübelerini ofis çalışanları ile paylaşmaları dışında bir şey beklemiyor. 

Mimarlığın görerek ve tecrübe ederek öğrenileceğine inanan Kreatif Mimarlık kurucuları Aydan Volkan ve Selim Cengiç, mimarlık eğitimi süresince staj konusunun en az proje dersleri kadar önemli olduğuna inandıklarını ve imkanları dahilinde en az bir stajyer öğrenciyi her yıl yurtdışındaki mimarlık ve şehircilik uygulamalarını yerinde görmeleri için desteklemeye devam edeceklerini belirtiyorlar.


12 öğrenci arasından seçildi

Geçtiğimiz yıl 100'e yakın başvuru sonucunda dördü şantiyede olmak üzere toplam 12 öğrencinin Kreatif Mimarlık'ta ikişer ay staj yaptığını belirten Aydan Volkan, bu öğrencilerden Çağla Özaradalı'yı Inter-Rail ile önümüzdeki yaz Avrupa turuna yollayacaklarını ifade etti.


Stajyer, çalışanla aynı imkanlara sahip

"Staj, mimarlık eğitimin önemli bir parçası ve ofisimizin öğrencilere destek olmasını önemli bir sorumluluk olarak görüyoruz. Stajyerlerimize çalışanlarımızla aynı koşulları ve imkanları sağlıyor ve projelerde sorumluluk veriyoruz. Bugüne kadar ofisimizde staj yapan altı öğrenci mezun olduktan sonra bizimle birlikte çalışmaya başladı" diyen Aydan Volkan, öğrencilere eğitim boyunca stajlarını ciddiye alarak mesleklerine katkı yapacak ofis ve şantiyelerde tamamlamalarını öğütlüyor.

Kreatif Mimarlık, en az iki ay kesintisiz olarak sadece yaz stajı yapacak Mimarlık Bölümü öğrencilerinin (İç Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Peyzaj Mimarlığı, Endüstriyel Ürün Tasarımı bölümleri hariç) başvurularını her yıl 15 Nisan'a kadar kabul etmekte.

Başvurular, portfolyoların incelenmesi ve ardından seçilen adaylarla yapılan görüşmelerden sonra değerlendiriliyor. Staj başvuruları, stajcv@kreatifmimarlik.com adresine yapılabiliyor. 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları