Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

XVI. Ulusal Mimarlık Ödülleri'nde Adaylar Açıklandı

mimarizm.com / 28 Mart 2018
2018 / XVI. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri'nde; Mimar Sinan Büyük Ödülü’ne, Mimarlığa Katkı Ödülü’ne ve Anma Programı’na değer görülen isimler ile Yapı, Proje ve Fikir Sunumu dallarında ödül adaylığı alan eserler belli oldu.

2018 / XVI. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında yapılan başvurular, 22-23 Mart 2018 tarihli toplantıda değerlendirmeye alındı. Seçici Kurul değerlendirme çalışmaları sonucunda; Mimar Sinan Büyük Ödülü’ne, Mimarlığa Katkı Ödülü’ne ve Anma Programı’na değer görülen isimler ile Yapı, Proje ve Fikir Sunumu dallarında ödül adaylığı alan eserleri belirledi.

Ödül sahipleri ve adaylar şöyle:

Mimar Sinan Büyük Ödülü
Şevki PEKİN

Anma Programı (2018-2020)
Nezih ELDEM

Mimarlığa Katkı Ödülü
Ali CENGİZKAN

Mimarlığa Katkı Ödülü
Sibel BOZDOĞAN

Mimarlığa Katkı Jüri Özel Ödülü
VEKAM - Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi


ÖDÜL ADAYLARI

YAPI DALI
- Diyarbakır Yenişehir Belediyesi / Semra Uygur, Özcan Uygur
- Denizli Hükümet Konağı / Yavuz Selim Sepin
- BLU Apart Otel / Durmuş Dilekci
- KHO Laboratuvar Merkez Binası / Emre Şavural, Fatih Yavuz, Seden Cinasal Avcı, Ramazan Avcı
- Kayseri Ticaret Odası Hizmet Binası / M. Aydın Avunduk, Arman Yaşa, Özgür Dağlar
- Yapı Kredi Kültür Sanat Merkezi / Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar
- Bodrum Ticaret Odası Hizmet Binası / Cenk Çeşmeli
- Teknopark İstanbul Yönetim ve Ar-Ge Yapısı / Nurbin Paker, Hüseyin Kahvecioğlu
- Hyatt House / Cem Sorguç
- Bodrum Demirbükü Evleri Sosyal Kulüp / Hasan Çalışlar, Kerem Erginoğlu

YAPI / ÇEVRE (KAMUSAL ALAN TASARIMI) DALI 
- Bostanlı Yaya Köprüsü & Gün Batımı Terası / Evren Başbuğ, Hülya Arkon (İzmir Büyükşehir Belediyesi adına Etüd ve Projeler Daire Başkanı)

YAPI KORUMA DALI 
- Boğaziçi Üniversitesi Gözlükule Kazısı Araştırma Merkezi / Saadet Sayın
- Aşıklıhöyük HV-T Koruma Yapısı / H. Sinan Omacan, Didem Teksöz
- Müze Salon ve Süitler / Aslı Özbay

PROJE DALI 
- Küçükçekmece Meydan Çevresi Kentsel Tasarım Projesi / Yavuz Selim Sepin
- Gelibolu Tarihi Alanı Yeni Şehitlik Tasarımları / Semra Uygur, Özcan Uygur, Deniz Uygur, Seden Cinasal Avcı, Ramazan Avcı, Ö. Emre Şavural, Fatih Yavuz
- Turgutreis Yaşam Merkezi / Yakup Atıl Beçin
- Arboreal / Bölüklü Yaylası Konaklama Birimleri / Fatih Yavuz, Emre Şavural
- Samsun Arkeoloji Müzesi / Alişan Çırakoğlu, Ilgın Avcı
- Sille’nin Rehabilitasyonu Meydan, Otel ve Sosyal Merkez / Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar
- Konak Belediyesi Hizmet Binası / Evren Başbuğ, Özlem Arvas, Can Özcan, Deren Uysal
- M. K. Čiurlionis Konser Merkezi / Melkan Gürsel, Murat Tabanlıoğlu

PROJE KORUMA DALI
Proje Koruma Dalı’nda ödül adayı belirlenmemiştir.

FİKİR SUNUMU DALI 
- Zenotopia / Ömer Yeşildal
- Hatay Bölgesi Kentsel Tasarım ve Fikir Projesi / Abdurrahman Çekim


Ödül Töreni 6 Nisan'da!

Ödül töreni ve sergi açılışı 6 Nisan 2018 Cuma akşamı Ankara, Cermodern Modern Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ödüle değer görülen eserler, tören sırasında açıklanacak ve ödüller sahiplerine takdim edilecek. Seçici Kurul değerlendirmesine sunulan tüm eserlerin yer aldığı sergi ise 13 Nisan'a kadar Cermodern’de ziyaretçe açık olacak.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları