XIII. Ulusal Mimarlık Ödülleri'nde "Mimar Sinan Büyük Ödülü" Erkut Şahinbaş'ın

mimarizm.com / 03 Nisan 2012

Mimarlar Odası'nın her iki yılda bir düzenlediği ve bu yıl XIII. dönemi gerçekleştirilen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri'nde Seçici Kurul çalışmalarını tamamladı. Ödül programında en yüksek katılımın gerçekleştiği 2012 döneminin Seçici Kurulu, 241 eserin 342 pano ile katılımını değerlendirdi.

Ziya Tanalı başkanlığında, Ercan Ağırbaş, Zeynep Ahunbay, Alişan Çırakoğlu ve C. Abdi Güzer'den oluşan Seçici Kurul, "Mimar Sinan Büyük Ödülü", "Mimarlığa Katkı Dalı Başarı Ödülleri" ve "Anma Programı" için ödüle değer görülen isimler ile "Yapı" ve "Proje" dallarında ödül adaylarını belirledi. "Fikir Sunumu Dalı"nda ise ödüle aday eser bulunmadı.


Büyük ödüller ve ödül adayları şöyle sıralanıyor:

Mimar Sinan Büyük Ödülü: Erkut Şahinbaş

Anma Programı: Haluk Baysal – Melih Birsel 
 
Mimarlığa Katkı Dalı Başarı Ödülü: Ruşen Keleş
 
Mimarlığa Katkı Dalı Başarı Ödülü:
Behiç Ak



Yapı Dalı Ödül Adayları:
 

Emre Arolat, Gonca Paşolar, Kerem Piker | Tekfen Kâğıthane Ofisleri, Kağıthane, İstanbul

Emre Arolat | Arketip Konutları, Göktürk, İstanbul

Ömer Selçuk Baz, E. Didem Durakbaşa | T.C. Merkez Bankası Bursa Şubesi Hizmet Binası, Bursa

Can Çinici | Haileybury Astana Okulu, Astana, Kazakistan

Can Çinici | Ada Apartmanı, Bostancı, İstanbul

Boran Ekinci | Bodrum Sıraevler (Reefloft), Bodrum, Muğla

Tülin Hadi, Cem İlhan | Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Kültür ve Yaşam Merkezi, Gölcük, Kocaeli

Metin Kılıç, Dürrin Süer | OİB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Nilüfer, Bursa

Şevki Pekin, Ergün Atalay | Çandarlı Depo Binası, Dikili-İzmir

Cem Sorguç | Karma Evler, Eyüp, İstanbul

Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, Murat Tabanlıoğlu | Trablus Kongre Merkezi, Trablus, Libya

Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, Murat Tabanlıoğlu | Sipopo Kongre Merkezi, Malabo, Ekvator Ginesi

Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, Murat Tabanlıoğlu | Loft Bahçe, Levent, İstanbul

Han Tümertekin, Ezgi Yüksel | Çimtaş Yönetim Merkezi, Gemlik, Bursa


Yapı Dalı / Koruma-Yaşatma Ödül Adayları:

Mehmet Alper, Fatma Meral Halifeoğlu, Mehmet Salih İnal | Diyarbakır Surp Giragos Ermeni Kilisesi Restorasyonu, Diyarbakır

Gülsün Tanyeli, Saltuk Akatay, Arzu Erdem, Nurbin Paker Kahvecioğlu, Hüseyin L. Kahvecioğlu, Cem Altun | İstanbul Su Medeniyetleri Müzesi - Terkos Pompa İstasyonu, Çatalca, İstanbul


Proje Dalı Ödül Adayları:

Arman Akdoğan | VKV Özel Koç İlköğretim Okulu Kampusu Kapalı Yüzme Havuzu, Tuzla, İstanbul

Emre Arolat, Gonca Paşolar, Rıfat Yılmaz | Bergama Kültür Merkezi, Bergama, İzmir

Evren Başbuğ, Umut Başbuğ, Ramazan Avcı, Seden Cinasal Avcı | Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi, Bornova, İzmir

Hakan Dalokay, Boran Ekinci  Dubai Mu010 Ofisleri, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri
Boran Ekinci | Kızılağaç Evleri, Bodrum, Muğla

Ahmet Korfalı | Konferans ve Öğrenci Yurdu Kompleksi, Amsterdam, Hollanda

Cem Sorguç | Niğde Üniversitesi Tarım Bilimleri Ve Teknolojileri Fakültesi, Niğde

Esin Tercan, Erdal Özyurt, Ahmet Tercan | Mardin Artuklu Üniversitesi Kütüphanesi, Mardin


Ödül sahipleri, 13 Nisan 2012 Cuma günü saat 19:00'da Ankara, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapılacak törende açıklanacak.

Detaylı bilgi için tıklayınız.


 
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

YEM | Facebook YEM | Twitter YEM | Linkedin