Tomtom’da Sanat

mimarizm.com / 12 Mayıs 2017
‘Yukarı Bak/Up’ temasıyla 100’ün üzerinde tasarımcıya; çeşitli atölye, söyleşi ve canlı performansa ev sahipliği yapan “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliği 11 Mayıs 2017 Perşembe Günü ziyaretçilere açıldı.

Bahar Korçan

‘Yukarı Bak / Up’ temasıyla çeşitli enstalasyonların yer aldığı etkinlik mekanının yanı sıra 4 gün boyunca Tomtom Mahallesi’nin önemli yapıları da enstalasyon ve sanat projelerine ev sahipliği yapıyor. Etkinlik için özel olarak düzenlenen Art House binasında bulunan ve küratörlüğünü Bahar Korçan’ın yaptığı sergi alanında, Manner İstanbul sanatçılarından Naide Büyükkaymakçı, Günseli Kato, Tuğba Hacısüleymanoğlu’nun yanı sıra Hasan Pehlevan, Ahmet Rüstem, Erol Alap, Ebru Döşekçi, Nida Şafak, Erkan Yaprakkıran gibi isimler, Pgart Gallery ve İstanbul Moda Akademisi sanatçılarının eserleri sergileniyor. 

İstanbul Moda Akademisi ve Dice Kayek işbirliği ile Türk El Sanatlarının günümüze taşındığı “İzler” sergisi de Art House'da görülebilir.

İlki geçen yıl düzenlenen ve gördüğü büyük ilgi nedeniyle geleneksel olarak yılda iki kez düzenlenmesine karar verilen Tasarım Tomtom Sokakta; Tomtom Mahallesi’nin yaratıcı havasını güçlendirmeyi amaç ediniyor. Etkinlik, geçen yıl olduğu gibi Tomtom Design Management Şirket ortakları Hakan Kodal, Bahar Korçan, Serra Arıkök ve Ayşegül Temel inisiyatifinde hayata geçiyor. Tasarım Tomtom Sokakta etkinliği bu yol QNB Finansbank ana sponsorluğu, Jotun, Mastercard, Mudo, Orta Anadolu, TTG sponsorluğu ve Moda Tasarımcıları Derneği, İtalyan Lisesi, Tasarım Vakfı ve White and Soft işbirliğiyle gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl 15 bin ziyaretçinin ağırlandığı etkinlik, bu yıl da sergi ve enstalasyonlar, sohbet ve atölyeler, canlı performanslar ile Tomtom Kaptan Mahallesi’nde tasarım dünyasına ilham verecek. 

Erkan Yaprakkıran

Aynur Önürmen

11-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında devam eden etkinliğe; Tomtom Garaj, İtalyan Lisesi, Tomtom Gardens Avlusu, Tomton Kaptan Sokak, Boğazkesen Pop-Up Mağazalar ve bölgenin katılımcı mağazaları ev sahipliği yapacak. 

Detalı bilgi için tıklayın. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :