Tasarım Tomtom Sokakta’nın Bu Yılki Teması ‘Yukarı Bak’

mimarizm.com / 02 Mayıs 2017
Bu yıl 11-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında ikincisi düzenlenen “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliği, ‘Yukarı Bak/Up’ temasıyla 100’ün üzerinde tasarımcıya; çeşitli atölye, söyleşi ve canlı performansa ev sahipliği yapacak.

Beyoğlu’nun sokak kültürüyle dikkat çeken bölgesi Tomtom Mahallesi, 11-14 Mayıs 2017’de tasarım ve yaratıcılık üzerinde iddiasını sürdüren “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliğine yine ev sahipliği yapıyor. İlki geçen yıl düzenlenen ve gördüğü büyük ilgi nedeniyle geleneksel olarak yılda iki kez düzenlenmesine karar verilen Tasarım Tomtom Sokakta; Tomtom Mahallesi’nin yaratıcı havasını güçlendirmeyi amaç ediniyor. Etkinlik, geçen yıl olduğu gibi Tomtom Design Management Şirket ortakları Hakan Kodal, Bahar Korçan, Serra Arıkök ve Ayşegül Temel inisiyatifinde hayata geçecek. Tasarım Tomtom Sokakta etkinliği bu yol QNB Finansbank ana sponsorluğu, Jotun, Mastercard, Mudo, Orta Anadolu, TTG sponsorluğu ve Moda Tasarımcıları Derneği, İtalyan Lisesi, Tasarım Vakfı ve White and Soft işbirliğiyle gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl 15 bin ziyaretçinin ağırlandığı etkinlik, bu yıl da sergi ve enstalasyonlar, sohbet ve atölyeler, canlı performanslar ile Tomtom Kaptan Mahallesi’nde tasarım dünyasına ilham verecek. 

Serra Arıkök, Ayşegül Temel, Hakan Kodal, Bahar Korcan,

“Gökyüzünün Yaşam Dolu Enerjisini Hissedin”

Tasarım Tomtom Sokakta’ya geçtiğimiz yıl da ev sahipliği yapan ‘Garaj’, bu yıl önemli bir değişiklikle iki kattan oluşacak. ‘Yukarı Bak/Up’ temasıyla hem mekan vurgusu yapacak, hem de katılımcılara gökyüzünü ve yaşama sevincini hatırlatmayı hedefleyecek. 

Yenilikleriyle tasarım dünyasını, yaratıcılığın merkezi olan Tomtom Mahallesi’ne taşıyacak olan etkinlikte; moda, mücevher, aksesuar, mobilya, seramik, grafik, kumaş, kağıt, aydınlatma gibi sektörlerden 100 marka/tasarımcı yer alacak. Dans performansları ve farklı müzik aktiviteleriyle katılımcılara sadece alışveriş değil, yaşam enerjisi sunulacak. Söyleşi ve atölye çalışmalarında Han Tümertekin, Saffet Emre Tonguç, Elif Dağdeviren, Özlem Güsar, Can Oba, Levent Erden, Arbil Çelen, Ali Shiro, Başak Pelister, Defne Ongun Müminoğlu, Sinan Naipoğlu, Beyhan Murphy gibi isimler etkinlik katılımcılarıyla buluşacak. 

Stant ve sokak içi yerleşimlerinde özel yeme-içme markalarına da ev sahipliği yapan Tasarım Tomtom Sokakta’da bu yıl, organik ve doğal beslenmeyle ilgili workshopların yanı sıra etkinlik ziyaretçilerinin uğrak yeri olabilecek lezzet noktaları kurulacak.

Geleneksel TMD Tasarım Ödülleri Sahibini Bulacak

Bireysel tasarımcıların yanı sıra perakende sektörünün tasarıma önem veren markalarının da bir araya geldiği etkinlikte, Tescilli Markalar Derneği iş birliğiyle geleneksel olarak gerçekleştirilen ‘Tescilli Markalar Derneği Tasarım Ödülleri’ de sahiplerini bulacak. Geçtiğimiz yıl kazananlarının önemli moda noktalarında tasarımlarıyla yer almalarını sağlayan yarışma, yine özgün tasarımları büyük ödüller ve seçkin platformlarla buluşturacak. 

Düzenlendiği ilk yıl perakende dünyasının dikkatini çeken ve Perakende Güneşi Ödülleri ATÜ Özel Ödülü’ne layık görülen Tasarım Tomtom Sokakta etkinliği; 2017’den itibaren yılda 2 kez düzenlenecek. Etkinliğe; Tomtom Garaj, İtalyan Lisesi, Tomtom Gardens Avlusu, Tomton Kaptan Sokak, Boğazkesen Pop-Up Mağazalar ve bölgenin katılımcı mağazaları ev sahipliği yapacak. 

Detaylı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :