PepsiCo Türkiye Ofisi'ne Yeni Ek

mimarizm.com / 12 Şubat 2018
Boytorun Architects, PepsiCo Türkiye ofisine dört ofis katı daha tasarladı. Önceki tasarımda olduğu gibi firmanın sürdürülebilir ve çevreci misyonuyla bütünleşen malzeme, renk ve form tercihleri ile genel kurguda devamlılık sağlanırken, ortak alanlarda daha renkli ve motivasyon artırıcı yönelimler tercih edildi. 

fotoğraflar: Gürkan Akay

Yudum Boytorun ve Semih Boytorun’un kurucusu olduğu Boytorun Architects, önceden tasarlamış olduğu iki ofis katından oluşan PepsiCo Türkiye Ofisi’ne ek olarak, aynı bina içerisinde dört ofis katı daha tasarladı. Yeni ofis tasarımında, mevcut ofisin malzeme, renk ve genel kurgusunda devamlılık yakaladıklarını belirten Boytorun Architects, ortak paylaşım alanlarında farklılaşan tasarımlarla kullanıcıyı motive etmeyi amaçlamış.

PepsiCo Türkiye Ofisi

PepsiCo Türkiye Ofisi

PepsiCo Türkiye Ofisi

Hedeflenen dinamik tasarım, yeni ofis katlarında da korunarak daha renkli ve genç çalışanlara hitap eden eğlenceli bir görünüme kavuşturulmuş. Hem bireysel çalışmalara hem de farklı ölçeklerdeki grup çalışmalarına olanak sağlayacak esneklikte bir yerleşim kurgulayan Boytorun Architects, ofis katlarında açık çalışma alanları, çeşitli boyutlarda özel görüşme odaları, toplantı odaları, mutfaklar ve "Collaboration Area" olarak tanımlanan dinlenme ve yenilenme alanları sunuyor.

PepsiCo Türkiye Ofisi

PepsiCo Türkiye Ofisi

8000 m²’lik bir alana sahip olan PepsiCo Türkiye Ofisi’nde, başta malzeme ve mobilyalar olmak üzere tüm renk ve form seçimleri firmanın "Sürdürülebilir ve Çevreci’’ misyonuyla bütünleştirilmiş. Canlı bitkiler, doğal malzemeler ve yeşil vurgusu ile sıradan plaza-ofis-çalışan ilişkisini kıran PepsiCo Türkiye Ofisi’nde, çalışanların kendini doğal bir ortamda çalışıyormuş hissini tadabilmeleri amacıyla döşemelerde doğaya çağrışım yapan kahve ve yeşil tonları tercih edilirken, malzeme ve renk tercihlerinde yeşil ve ahşap ön plana çıkıyor.

PepsiCo Türkiye Ofisi

PepsiCo Türkiye Ofisi

PepsiCo Türkiye Ofisi

Çalışanlara dinlenme, sohbet etme, oyun oynama, spor yapma, grupça hareket etme olanakları tanıyan dinlenme ve yenilenme alanlarındaki mobilya seçimlerinde rahatlık ve konfor en önemli kriterler olmuş. Renk kullanımında ise motivasyon artırıcı canlı tonlar tercih edilmiş.

Açık ofis alanlarında metal asma tavanlar ile belirli yerlerde havuzlar oluşturularak, geniş alanlardaki monoton asma tavan etkisini kıran Boytorun Architects, giriş alanı ve ortak alanlarda latalar kullanarak elde ettiği hareket etkisini artırmayı hedeflemiş. PepsiCo Türkiye Ofisi’nin her katında bulunan ve her biri farklı renklerde tasarlanan mutfaklarda ise ofis katlarının tümünde dinamik ve özgün bir tasarım anlayışı geçerliliğini korumuş.

PepsiCo Türkiye Ofisi

Boytorun Architects hakkında ayrıntılı bilgi için Çat Kapı söyleşimize göz atabilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :