Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

İstanbul Buluşmaları 2014: "Bizim İstanbul"

mimarizm.com / 08 Ekim 2014
İstanbul Buluşmaları 2014: "Bizim İstanbul"

2007'den bu yana her yıl belirli temalar çerçevesinde düzenlenen İstanbul Buluşmaları, 14-15 Ekim 2014 tarihlerinde "Bizim İstanbul" başlığı ile Mimarlar Odası Karaköy Binası'nda gerçekleşecek. 


                        


İstanbul gündemini takip etmeyi hedefleyen İstanbul Buluşmaları ; politikacılardan meslek uzmanlarına, merkezi yönetimden yerel yönetimlere, meslek odası temsilcilerinden sivil toplum örgütlerinin temsilcilerine, uluslararası, ulusal ve yerel düzeydeki geniş bir kesimi bir araya getiriyor. Toplantı ile bir etkileşim ortamı yaratılmasının yanı sıra, uygulayıcı kurumlar açısından bu konulara yönelik yol haritasının belirlenmesi ve kamuoyunun bilgilendirilmesi de hedefleniyor.

Önceki yıllarda geniş katılımlarla gerçekleşen, katılımcı profili ve farklı uzmanlık alanlarının bir araya gelmesi açısından hedeflenenin üzerinde ilgi gören İstanbul Buluşmaları etkinliğinin sekizincisi, 14-15 Ekim 2014 tarihlerinde "BİZİM İSTANBUL" başlığıyla TMMOB Mimarlar Odası Karaköy Binası'nda gerçekleşecek.

Tema kapsamında sokaklar, müşterekler ve bu alanlara ilişkin geliştirilen taktiklerin yanı sıra ortaya çıkan muhalefetin toplumsallaşması üzerine tanımlanan oturumların başlıkları Birleştirici Toplumsal Muhalefet, Taktiksel Planlama, Bizim Sokak ve Müşterekleşme olarak belirlendi. Etkinliğin önceki yıllardan farklı olarak geniş katılımlı bir forumla sonlandırılması hedefleniyor. 
 
İstanbul Buluşmaları 2014 programı için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları