Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

S+ Architecture Sergisi AIA Baltimore'da

mimarizm.com / 29 Temmuz 2015
S+ Architecture


Amerikan Mimarlar Enstitüsü'nün en eski üçüncü birimi olan 1871 tarihli AIA Baltimore, bünyesindeki galeride düzenli aralıklarla mimarlık sergilerine ev sahipliği yaparak, yaşanabilir bir dünya için mesleki sorumluluğunu yerine getiriyor. Galeri, 05-26 Ağustos 2015 tarihleri arasında S+ Architecture'ın mimari projeler ağırlıkta olmak üzere son on yılda ürettiği işleri gösterime sunacak.

Sergilenen projelerin çoğunluğu S+ Architecture'ın son on yılından seçilmiş olup, geniş bir yelpazede ürünleri içermekte. Bu ürünler arasında akademik çalışmalar, yeniden kullanım, eğitim, karma işlev, ofis, konut, ticaret projeleri, kültürel, endüstriyel ve kentsel ölçekli projeler yer alıyor.


S+ Architecture hakkında:

İstanbul'da konumlanan S+ Architecture , tasarım araştırmaları için bir platform sunmakta, kentsel ölçekten objeye geniş bir çeşitlilikte ve coğrafyada üretimi hedeflemektedir. S+ tasarlanacak bina ve kentsel bağlamın bütünleşmesine yönelik bir tasarım süreci izlemekte ve tasarım sorunlarına yaratıcı çözümler bulmaktadır. Her projenin işlevsel gereksiniminin farklı oluşu, grubun her defasında yeni keşifler peşinde olmasını sağlamaktadır. Tasarım araştırmalarının ilk aşamalarında proje alanı, işlevsel program ve sürdürülebilirlik konusundaki inovasyonlara odaklanılırken; sürecin sonunda bağlama duyarlı, konseptin sürüklediği, yenilikçi ve yaratıcı sürdürülebilir binalar ve çevreleri ortaya çıkarır.

S+ çok çeşitli ölçeklerde –depolama ünitelerinden, minimal boyutta yaşama mekanlarına, geniş saraylara, üniversite yapılarına, ve üretim tesislerine– projeler gerçekleştirmektedir. Bu projelerin bir bölümü yeni, bir bölümü de tarihi önemi olan yapıların yeniden değerlendirilmesini kapsar. Firmanın portfolyosundaki projeler, yaratıcılığa önem veren mimar, mühendis ve tasarımcılarla işbirliği içinde ve yaratıcı teknik çözümler olarak geliştirilir.

Daha önce AIA Baltimore, University at Buffalo, Milano Fuarı, Polytechnic University of Turin, The Union of Architects of Russia in Moscow ve Türkiye'de çok sayıda kentte sergiler gerçekleştiren S+ Architecture; TMMOB Mimarlar Odası (UIA), Amerikan Mimarlar Enstitüsü (AIA) ve Britanya Kraliyet Mimarlar Enstitüsü (RIBA) üyesidir.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
5.8.2015 00:00:0
BİTİŞ
26.8.2015 00:00:
YER
AIA Baltimore Galerisi, ABD
İLETİŞİM
A: 11 ½ W. Chase St., Baltimore MD 21201 / ABD