Workshop: İç Mekan Tasarımında Kumaşlar

mimarizm.com / 29 Ağustos 2018
Tekstil mühendisi Sibel Ege tarafından düzenlenen İç Mekan Tasarımında Kumaşlar atölyesi 17 Kasım'da Ren Sourcing'de gerçekleşecek. Çalışma sonunda katılımcılar, iç mekan tasarımı için kumaş seçerken daha yüksek farkındalığa sahip olacaklar.

İç mekan tasarımında kumaş seçimi yaparken trendlere ve konsepte önem veriyorsunuz, peki seçtiğiniz kumaşları gerçekten tanıyor musunuz?

İç mekan tasarımında trendlerin ve konseptin göz önünde bulundurulmasına ek olarak, esas fark yaratacak kriter, kumaşları tanımak ve bu doğrultuda seçim yapmaktan geçmektedir. Bu workshopta, iç mekan kumaşlarında kullanılan doğal ve sentetik liflerden başlayarak, dokuma ve örme kumaş üretim yöntemleri ile kumaş boya ve baskı çeşitlerinden bahsedilecek, bazı ev tekstili kumaşları incelenecektir. Katılımcılar etkinliğin sonunda, iç mekan tasarımı için kumaş seçerken daha yüksek farkındalığa sahip olup, daha doğru seçimler yapabileceklerdir. 

Workshopun bitiminde Katılım Belgesi verilecektir.

Modaya ve tekstile ilgi duyan tüm katılımcılara açık olan etkinliğe kayıt yaptırmak için tıklayın. 

*

Sibel Ege hakkında:

2003 yılında İTÜ Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Gap ve VSP gibi yerel ve uluslararası firmalarda; merchandising, satınalma, sourcing operasyonlarını yürütüp yöneticilik yapmıştır. Kumaş, tekstil konfeksiyon, deri konfeksiyon ve aksesuar koleksiyonları üzerinde çalışmalarını sürdürmüştür.

2008 - 2009 yıllarında Koç Üniversitesi'nde aldığı MBA Turquality Yönetici Geliştirme eğitiminden sonra, 2010’da kendi girişimi Ren Sourcing'i kurmuştur. Avrupalı ve Uzakdoğulu kumaş firmalarıyla işbirliği yaparak Türkiye'deki ünlü markalara ve tasarımcılara hizmet vermektedir. Avrupalı markaların ihtiyaçlarına yönelik olarak Türkiye'den giyim ve aksesuar tedarik desteği sağlamaktadır. 2017 yılında UAL London College of Fashion'da Fashion Buying & Merchandising eğitimi almıştır.

Tekstil ve moda dünyasına ilgi duyan kişilerle tecrübelerini ve bilgilerini paylaşmak, her zaman hedefleri arasında olmuştur. 2015’te Faruk Saraç Meslek Yüksek Okulu'nda kumaş ve tekstil konularında ders vermeye başlamıştır. 2016 yılında Vakko Esmod’la birlikte düzenlemeye başladığı kumaş ve tekstil içerikli diploma, sertifika ve kurumsal eğitim programlarına, Türkçe ve İngilizce dillerinde devam etmektedir. 2017’de Fransız moda ve lüks okulu IFA Paris'te, MBA Fashion Business programında "Sourcing and Supply Chain Issues" ve "Materials, Production and Quality" derslerini vermeye başlayan Sibel Ege, bu uluslararası işbirliklerinin yanında, Ren Sourcing çatısı altında bağımsız workshoplar ve eğitimler düzenlemektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :