Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Şehirde Sanata Dair Yeni Bir Soluk: Step Istanbul

mimarizm.com / 08 Şubat 2019
“Herkes için ulaşılabilir sanat” fikri ile yola çıkan Step Istanbul, bu yıl ilk kez 25-28 Nisan’da, Çağdaş İstanbul ve Tomtom Designhood işbirliğiyle Tomtom Kırmızı’da ve İtalyan Lisesi’nin bahçesinde gerçekleşiyor.

Çağdaş İstanbul’un, tasarım ve sanatı birleştiren proje ve etkinliklere imza atan Tomtom Designhood ile birlikte gerçekleştireceği Step Istanbul, erişilebilir sanatı keşfetmeyi bekleyen ziyaretçilerine “bir adım” niteliğinde olmayı hedefliyor. Bu etkinlik kapsamında galeriler, sanatçılar, sanat inisiyatifleri, sanat profesyonelleri, koleksiyonerler ve koleksiyonerliğe ilk adımını atmak isteyenler, “Tomtom Kırmızı” ve “İtalyan Lisesi”nin bahçesinde dört gün boyunca bir araya geliyor. 

25-28 Nisan günleri arasında birincisi gerçekleştirilecek Step Istanbul, projenin ruhuna ve mekâna uyum sağlayan samimi atmosferiyle yerel ve uluslararası katılımcılara çağdaş sanat seçkisi sunacak. Paralel etkinlikleriyle disiplinlerarası bir program oluşturan Step Istanbul sanatçılar, galeriler ve koleksiyonerliğe adım atacak olanlar için heyecanlı bir başlangıç olacak. 

Sanatı ulaşılabilir bir olgu olarak ifade etme amacıyla yola çıkan Step Istanbul, sanata ilgi duyan ve daha fazla bilgi edinmek isteyen gençleri hedefliyor. Etkinlik, sanat alımı yapmayı düşünenlerin kendi kişisel deneyimlerini yaşamalarına ve paylaşmalarına fırsat verecek yeni bir platform oluşturuyor.

Genç bir küratör tarafından hazırlanan konuşma programı “Step Talks” ile desteklenecek Step Istanbul, sanatla yakından ilgilenmek isteyenlere keyifle vakit geçirebileceği bir alan yaratacak. Programda küresel sanat dünyasının güncel dinamiklerine ve sanat üretimi üzerine diyaloglara yer verilecek. Ayrıca sanat eleştirisi, küratöryel yaklaşımlar ve çağın vazgeçilmezi olan yeni medya sanatına dair bölümler de yer alacak. Konuşma programının yanı sıra workshoplar, sanatçı performansları ve belirli zaman aralıklarıyla sanat yürüyüşleri de gerçekleştirilecek. 

Yenilikçi bakış açısı ile daha önce tasarım, moda gibi farklı alanlarda festival, proje ve etkinlikler düzenleyen Tomtom Designhood, Step Istanbul ile bu kez bir sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Tarihi dokusunu koruyarak, geçmişten bugüne uzanan mimarisiyle Tomtom Kırmızı binasındaki odalar sanatla buluşmak ve keşfetmek isteyenler için açılıyor. 

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen galerilerini, sanatçılarını, kurum ve kuruluşlarının yanı sıra koleksiyonerleri ve sanatseverleri 13 yıldır İstanbul’da bir araya getiren; Türkiye’nin yurtiçi ve yurtdışında tanıtılmasına öncülük eden Çağdaş Istanbul, yılların tecrübesini ve bilgi birikimini Step Istanbul işbirliği ile yepyeni bir boyuta taşıyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın

*

STEP ISTANBUL hakkında
"Sanat herkesin hayatının bir parçası olmalıdır” fikriyle yola çıkan Step Istanbul, sanat kurum ve kuruluşlarını, sanatçıları ve sektörde yer alan çalışanlar için sanatı daha ulaşılabilir kılmak için bir araya getirmeyi amaçlayan bir sanat etkinliğidir. Erişilebilir sanatı keşfetmeyi bekleyen ziyaretçilerine “bir adım atmak” için fırsat sunmayı hedeflemektedir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
25.04.2019
BİTİŞ
28.04.2019
YER
Tomtom Kırmızı, İtalyan Lisesi
DÜZENLEYEN

Çağdaş İstanbul ve Tomtom Designhood işbirliğiyle

İLETİŞİM

T: (0212) 244 71 71