Mimari ve Tasarım Zirvesi

mimarizm.com / 18 Ocak 2017
Uluslararası düzeyde 15 bin ziyaretçiyi ağırlaması beklenen Mimari ve Tasarım Zirvesi'nde “tasarım” olgusu tüm sektör paydaşlarıyla birlikte, inşaattan endüstriyel tasarıma, sosyolojiden ekolojiye, mimariden güzel sanatlara çokboyutlu şekilde ele alınacak.

Milano Design Week, Turkish Stone Sergisi 

Mimari ve Tasarım Zirvesi, 14 – 15 Nisan 2017 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. “Mimari tasarım sürecinde disiplinler arası etkileşim” temasıyla ve “Malzeme” kavramı çerçevesinde düzenlenecek zirvede inşaat sektöründen endüstriyel tasarıma, sosyolojiden ekolojiye, mimariden güzel sanatlara, “tasarım” olgusu çok boyutlu şekilde ele alınacak.

Ses getiren işlere imza atan mimar ve tasarımcılar

Mimari ve Tasarım Zirvesi, iç mekan tasarımlarıyla bilinen Maurizio Favetta, Red Dot Design Award 2016’da Best of The Best ödülüne layık görülen tasarımcı Gomez Paz, mobilya tasarımı alanında And ve Adaptation gibi önemli işlere imza atan Fabio Novembre ve ses sisteminden ‘kendin yap’ akımına her alanda yenilikçi işler çıkaran Nicola Golfari gibi isimleri ağırlayacak. 

Maurizio Favetta - Billboard Chair

Gomez Paz - Tango

Fabio Novembre - Adaptation

Nicola Golfari - P.3 Armchair

Tasarımları yurtdışından yoğun talep gören Şule Koç ve Şafak Çak, Protel merkez binasıyla bilinen Hayriye Sözen, Milano Design Week’teki Turkish Stone pavyonunda küratörlük görevi üstlenen Erdem Şeker, 3D yazıcı ile ürettiği kemik tedavi süreçlerini hızlandıran alçı gibi yenilikçi tasarımlarıyla isim yapan Deniz Karaşahin, zirvede söz alacak Türk katılımcılarından bazıları.

Hayriye Sözen - Protel

Sektörün tüm paydaşlarını buluşturacak

Ayrıca Endüstriyel Tasarımcılar Derneği (ETMK) gibi STK’lar başta olmak üzere, kamu ve özel sektör temsilcileri konuşmacılar arasında yer alacak. Yıldız Entegre A.Ş. ana sponsor olmak üzere, 50’ye yakın sponsor ve destekçiyle gerçekleştirilecek zirveye, uluslararası düzeyde 15 bin ziyaretçinin gelmesi hedefleniyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :