Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Farklı Kaydet: Dijital Olarak Üretilmiş Mimari İçeriklerin Arşivlenmesi

mimarizm.com / 27 Nisan 2017
SALT Araştırma Mimarlık ve Tasarım Arşivi’nin Kalebodur desteğiyle arşivcilikteki dönüşümü mercek altına alacağı programın ilk etkinliği, MVRDV dijital arşivinin mimarlık, tasarım ve dijital kültür müzesi Het Nieuwe Instituut’e aktarım çalışmalarına odaklanıyor.

Comic Museum, Hangzhou (Çin), MVRDV, 2011-2015

Dijital içerikler, bildik arşivleme pratiklerinden öte süreçlerin yanı sıra, arşiv kavramına dair güncel tanım ve değerlendirmeleri gerektiriyor. SALT Araştırma Mimarlık ve Tasarım Arşivi’nin Kalebodur desteğiyle gerçekleştireceği bir dizi programda, arşivcilikteki bu dönüşüm temelinde, mimarlık alanından dijital içeriğin yönetimi, arşivlenmesi, erişime sunularak korunması konuları incelemeye açılacak. 

SALT Galata’da 24 Mayıs Çarşamba günü saat 19.00'da düzenlenecek olan ilk program, Rotterdam’daki MVRDV mimarlık ofisinin dijital arşivinin mimarlık, tasarım ve dijital kültür müzesi Het Nieuwe Instituut’e aktarım çalışmalarına odaklanacak. Ofisin ortağı Jan Knikker ve müzenin küratörü Suzanne Mulder ile University of Amsterdam Medya Çalışmaları: Arşivcilik Bölümü Öğretim Üyesi Annet Dekker’ın yer alacağı panelde, dijital olarak üretilmiş mimari içeriğin işlenmesi ve korunmasında karşılaşılan sorunlar ve bu çerçevede küratör, mimar, araştırmacı ilişkileri irdelenecek.

Konuşma dili İngilizce’dir, Türkçe’ye simultane çeviri yapılacaktır.
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
24.05.2017
YER
SALT Galata, Oditoryum
DÜZENLEYEN

SALT

İLETİŞİM

A: Bankalar Caddesi No:11 Karaköy, İstanbul 
T: (212) 334 22 00