"Türkiye Mimarisi?" Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

mimarizm.com / 10 Mayıs 2010
Mimarlar Derneği 1927 tarafından düzenlenen "Türkiye Mimarisi?" konulu fotoğraf yarışmasına 128 kişi 497 eser ile katıldı. Üç aşamalık eleme sürecinin ardından başarılı bulunan 100 eser arasında gerçekleştirilen oylama ile beş katılım ödüllendirildi.

İlk beş derecenin eşdeğer para ödülüyle ödüllendirildiği, finale kalan on eserden diğer 5'inin ise Mimarlar Derneği 1927 yayınları kazandığı yarışmada iki eser de Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Dereceye giremeyen 53 eserin sergilemeye değer görüldüğü "Türkiye Mimarisi?" Fotoğraf Yarışması'nın sonuçları, şöyle:

Para ödülü kazanan eserler


İsmet Danyeli (Adana'10)



Kemal Kaya (Ş.Urfa'09 – Mardin'09)


Sibel Acar – Kızkulesi (İstanbul'07)


Berker Dalmış – Mardin Evleri (Mardin'07)



Deniz Özcan (Erdek'08 – İstanbul'10)


Mimarlar Derneği 1927 yayın ödülü kazanan eserler

Sabri Altın (Yağlıdere – Giresun'10)

Sebahattin Özveren – Zeyrek (Zeyrek'01)

Sibel Acar – Yeni İstanbul (İstanbul'08)

İsmail Tütün (Levent – İstanbul'06)

Mehmet Yasa – Develer ve Cüceler (İzmir'10)


Jüri Özel ödülü kazananlar eserler

Ali İnceoğlu (İzmir'10)

Berker Dalmış – Zaman (Mardin'07)


Sergilenmeye değer görülen eserler sahipleri ise alfabetik sıra ile şöyle:

Alaattin Koç – Kahve Düzünde Konaklama (Sürmene'09)
Ali Fuat Altın (Taraklı – Adapazarı'10)
Ali Fuat Altın (Taraklı – Adapazarı'10)
Ayşegül Aşıkgöz – İsimsiz (Mardin'10)
Berker Dalmış – Geçmişten Günümüze Yansıma (Mardin'07)
Berna Tunga – Taraklı-2 (Adapazarı'10)
Burak Kara – Kaplıca (Bursa'10)
Can Yücel – Alt – Üst (Bayraklı - İzmir'10)
Can Yücel – Göç (Bayraklı - İzmir'10)
Can Yücel – Yazlık (Özdere – İzmir'10)
Deniz Özcan – Doku Çatışması (İstanbul'10)
Erdem Yıldırım – Düzen-siz (İzmir'09)
Eyüp Karakuş – Dayanma Gücü (Safranbolu'09)
Hadi Aslan – Amasya'da Işık (Amasya'10)
İbrahim Ayşıl – Renkli Sokak (Balat – İstanbul'06)
İhsan İlze (Helikopter'08)
İhsan İlze (Helikopter'08)
İlknur Ateş (Altındağ – Ankara'10)
İsmail Uslu (İstanbul'10)
Kemal Kaya (Safranbolu'09)
Mehmet Dağ (Safranbolu'08)
Melih Sular – Tarihin Altından (İstanbul'09)
Melih Sular – Safranbolu Mimarisi (Safranbolu'09)
Melike Akyol – Gar Gazinosu (Ankara'10)
Mustafa Demirbaş – Boğazda Yaşam (İstanbul'09)
Mustafa Gezer – Kentsel Mimari (İstanbul'09)
Mustafa Gezer – Kentsel Doku (Amasya'10)
Nevzat Yıldırım – Taraklı'da Sonbahar (Sakarya'09)
Nuri Çoban – Yeşil Kapılı Ev (Giresun'10)
Nuri Çoban – Taş Ev (Safranbolu'09)
Okan Karakaş – Tarih Bizimle (Adana'10)
Okan Karakaş – Kent İzmir (İzmir'10)
Okan Karakaş – Kent Gerçeği (Mersin'10)
Ömer Celalettin Derin (Antakya'09)
Ömer Doğan – Tutsak (Burç Kasabası – G.Antep'07)
Ömer Doğan – Kümbet (Harran – Ş.Urfa'10)
Ömer Doğan- Suskun (Uludere – Şırnak'08)
Özlem Ata – Dışlık (İstanbul'10)
Özlem Ata – Karaköy (İstanbul'10)
Sabri Altın (Akçaabat – Trabzon'10)
Said Tuğcu (Kütahya'10)
Said Tuğcu (Amasya'10)
Sebahattin Özveren – İstanbul Boğazı (İstanbul'06)
Seçil Özcan – Geriye Kalan (Ankara'09)
Seyit Konyalı – Yaşayan Tarih (Üstünler'10)
Seyit Konyalı - Yaşayan Tarih (Üstünler'10)
Sibel Acar – Mardin (Mardin'08)
Süreyya Topaloğlu – Hayat Boşlukları (Ankara'10)
Şule Özdemir (Kocaeli'09)
Tülün Şaşmaz Üzmez (Trabzon'08)
Xavier Allard (İzmir'08)
Yener Öztürk – Biz Ayrılamayız (İzmir'10)
Zeren Yasa
Zeynep İzle (Beşiktaş – İstanbul'08)
 
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

YEM | Facebook YEM | Twitter YEM | Linkedin