Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

The Marmara Taksim'e Özel Tasarım Boyacı Sandığı

mimarizm.com / 29 Aralık 2011

The Marmara Taksim'de kullanılan meşhur boyacı sandığının yeniden tasarlanması amacıyla; endüstriyel tasarım, mimarlık ve güzel sanatlar lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımıyıla düzenlenen yarışmada ödüller sahiplerini buldu.


  Birinci Ödül: Muhammed Emre Kılıç

İstanbul'un simgelerinden The Marmara Taksim, ünlü tasarımcı ve iç mimar Dan Kwan imzasını taşıyan, Türk kültürünün 'modern' ile harmanlanmasından oluşan yeni yüzüyle ziyaretçilerine hizmet veriyor. Restoranlarından lobisine, resepsiyonundan toplantı odalarına uzanan yelpazede birçok noktası farklı dokunuş ile yenilenen The Marmara Taksim'in simge haline gelen boyacı sandığının da otantik tasarımına sadık kalınarak yeniden yorumlanmasının amaçlandığı ‘Boyacı Sandığı Tasarım Yarışması' sonuçlandı.

The Marmara Collection'ın düzenlediği, The Marmara Taksim'in girişinde bulunan ayakkabı boyacı sandığının, otantik boyacı sandığı tasarımına sadık kalınarak misafir sandalyesi ile birlikte yeniden tasarlandığı yarışmada ödüller sahiplerini buldu. Üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen yarışmanın ödül töreni 20 Aralık 2011 gecesi The Marmara Taksim'de gerçekleşti.

The Marmara Taksim Genel Müdürü Ata Eremsoy törende yaptığı konuşmada; "Öğrencilerimizin okul sonrası yaşamları için ciddi bir tecrübe ve önemli bir motivasyon kaynağı olduğunu düşündüğümüz bu yarışmada profesyonel yaşama atılmaya hazırlanan öğrencilere destek olmak en büyük amacımızdı. Birinci olan yarışmacımıza en büyük ödül, tasarladığı boyacı sandığının kentin simgesi haline gelen The Marmara Taksim'de kullanılarak İstanbul'a miras kalacak olmasıdır" dedi.

Genç tasarımcıları teşvik etmek için düzenlenen yarışmada birinciliğe değer görülen Muhammed Emre Kılıç, The Marmara Manhattan dahil olmak üzere, kendi seçeceği bir The Marmara Collection otelinde 1 hafta çift kişilik konaklama ve uçak bileti kazandı. İkinci seçilen Halil Taha Kılıç, The Marmara Taksim'de 1 gece çift kişilik konaklama, üçüncülük ödülünü kazanan Burak Koçak ise The Marmara Taksim Tuti Restaurant'ta çift kişilik 1 akşam yemeği kazandı.


  İkinci Ödül: Halil Taha Kılıç  Üçüncü Ödül: Burak Koçak 
 


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye