Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Şener Özler Çocuk ve Mimarlık Resim Yarışması Sonuçlandı

mimarizm.com / 09 Nisan 2019
TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin düzenlediği “Kent Sakinleri” temalı XIII. “Şener Özler Çocuk ve Mimarlık Resim Yarışması” sonuçlandı. Yarışmaya Türkiye çapında 25 şehirden toplam 1353 eser katılmıştır.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı 1-2-3-4-5-6-7-8. sınıflar olmak üzere 8 kategoride yapılan yarışmada Derya Gençer Erdoğan (Sınıf-Resim Öğretmeni), Evrim Akcan Torbaoğlu (Mimar), Hülya Pekşen Yavuz (Mimar), Nur Balkır (Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi), Simla Sunay (Mimar), Zafer Atmanoğlu (Resim Öğretmeni), Zeynep Köroğlu’ndan (Sınıf-Resim Öğretmeni) oluşan seçici kurulun yaptıkları değerlendirme sonucunda, 1353 resimden 90 ödül ve 91 sergileme olmak üzere toplam 181 eser seçilmiştir.

Ödüller ve Sergilemeler

1. Sınıf – Ödül: Hatice Ezel Baş, Defne Şimal Çelik, Lana Shwihne, Ela Eceviz, İpek Duru Güçlü, Cansu Konuklu, Tuna Kaya, Sinem Küsen, Ayça Melek Cengiz, Çınar Aydın

1. Sınıf – Sergileme: Nazlı Taybar, Asya Maden, Nil Taşdemir, Arya Tokkaya, Gülnihal Arslan, Rüzgar Saçlı, Öykü Taşkın, Beren Kayaş, Nehir Güneyhan, Berra Akalın

2. Sınıf – Ödül: Nur Çetinkaya, İris Şanlıtürk, Beren Kızılsaç, Reyhan Dönmez, Deniz Kopuz, Karan Deniz Kaya, Ada Tırpancı, Bartu Özdemir, Çağan Çalar, Yağmur Özgül, İdil Terzibaşoğlu, Birce Göktepe, Elif İnci Karataş

2. Sınıf – Sergileme: Nil Yüzseven, Pınar Özmen, Şimal Yangın, Kemal Efe Taş, Mehmet Ceylan, Sözüm Naz Hakkı, Nesil Köksal, Pelin Akyıldız, Berra Su Gördeles, Gökçe Nil Kuşku, Ayşe Rüya Bayraklı, Ayşe Ece Yargıcı, Neda Elif Yılmaz, Almila Arslan

3. Sınıf – Ödül: Gülay Tugay, Kerem Keskin, Ece Naz Mazıcı, Zeynep Tok, Ayşe Naz Demirtaş, Koza Balkır, Ada Kahraman, Yiğit Barın Altıntaş, Mira Kahvecioğlu, Lina Tançgil, Zehra Yağmur Gökçe, Elif Rana Solakomur, Elvina Köse

3. Sınıf – Sergileme: Mira Mutlu, Demirhan Demir, Nil Melis Orno, Beren Çakmaklı, Tuna Yaz Yıldırım, Monika Haçaduryan, Nihal Bostancıoğlu (2 adet), Derin Tuzcuoğlu, Ali Emir Ekşi, Elif Nisa Morkoç, Ilgaz Efecik, Zehra Yağmur Gökçe, Mustafa Pala

4. Sınıf – Ödül: Asya Yaraş, Maryam Qusay Shihab Al Dayyeni, İrem Başoğlu, Baran Ayhan, Ayşe Kara, Efe Hendek, Rana Küçük, Asya Bıçakcılar, Azra Ece Ergün, Ege Tanaydın, Yağmur Öner

4. Sınıf – Sergileme: Ilgaz Aminat Çakır, Zeynep Gamze Koç, Hatice Sıla Bezir, Asya Nil Usta, Ayselnur Akar, İdil Özden, Lidya Mutlu, Ecrin Akdeniz, Göksu Manav, Reyyan Ataseven, Derin Ataç, Turfa Qusay Shihab Al-Dayyeni

5. Sınıf – Ödül: Naz Peri İrem Kurt, Defne Altıntaş, Nehir Çam, Begüm Gaygusuz, İlayda Aslan, Oğuz Kağaner, Melike Çağla Bulut, İbrahim Ege Selçuk, Beyza Aygün, Dila Naz Çavuşoğlu, Gökay Polat

5. Sınıf – Sergileme: Neva Sarıl, Selin Alan, Emir Kuş, Ulaç Kırhan, Sueda Nur Yüce, Pırıl Körfez, Berra Kuzu, Poyraz Başkaya, Lila Baltalı, Zeynep Naz Şentürk

6. Sınıf – Ödül: Aslı Kılınçaslan, Kemal Lüyer, Ela Kıvrak, Rüya İpekli, İrem Yurttaş, Yiğit Erdem Mutlucan, Mavi Elif Bulut, Ela Aybar, Derya Birsu İnan, Mirza Kaleli, Elif Ağan

6. Sınıf – Sergileme: Gülsüm Ada Şakiroğlu, Defne Özyürek, Erdem Alacacı, Sanem Sözmen, Işık Aybek, Eda Gürışık, İrem Eroğlu, Sudenaz Karaoğlan, Büşra Naz Tosun, Azra Erdoğan

7. Sınıf – Ödül: Nazlı Ege Yalçın, Aslı Özben, Peren Kıratlı, İrem Açıkgöz, Eylül Eren, Tülin Huri Külak, Ahmet Sezer Kaleli, İrem Doğan, Emre Kuruoğlu, Çınar Ege Karaahmetoğlu, Ece Ada Türküler

7. Sınıf – Sergileme: Burcu Gülsün Öztürk, Taha Eray Yavaş, Pelin Mollaoğlu, Elif Zeynep Kılıç, Cansu Şen, Ceylin Duygulu, Feyza Betül Özaltın, Hayrünisa Atik, Ceysu Karagöz, Feyza Orhon, Elif Deren Bolten

8. Sınıf – Ödül: Lane Özbek, Begüm Hoşlar, Kaya Yüzseven, Eylül Bengi Öcalan, Yiğit Savbol, Alara Ata, Miray Karakaya, Bejan Özcan, Tuğba Sıla Çobanoğlu, Tarık Emre Baykal

8. Sınıf – Sergileme: Ozan Gökdeniz Güleç, Dilara Kurt, Berk Doğanyılmaz, Deniz Cem Akkaya, İrem Şentürk, Ece Bade Saka, Melek Çördük, Yağmur Gençer, Mert Özkan, Zümran Karakaş

Sergi açılışı ve ödül töreni 26 Nisan 2019 Cuma günü saat 14:00’de Karaköy binasında yapılacak, sergi 15 Mayıs 2019 tarihine kadar gezilebilecektir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye