Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Nuri İyem Resim Ödülü 2015 Sonuçlandı

mimarizm.com / 18 Mayıs 2015

Nuri İyem adına 2006 yılından bu yana gerçekleştirilen "Nuri İyem Resim Ödülü" yarışması, Evin Sanat Galerisi tarafından bu yıl onuncu kez düzenlendi. 2015 Nuri İyem Resim Ödülü'nü Şule Acar, "İsimsiz" adlı eseriyle kazandı.İsimsiz, tuval üzerine yağlıboya, 80x110 cm


Yarışmaya 24 farklı şehirden 153 ressam 194 resimle katıldı. İstanbul, İzmir, Ankara, Eskişehir ve Adana başta olmak üzere, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Edirne, Konya, Denizli, Mersin, Muğla, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ gibi birçok şehirden katılım oldu.

Çoğunluğu öğrenci olan katılımcılar, Mimar Sinan Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi başta olmak üzere 24 farklı üniversitede öğrenimine devam ediyorlar.

Nuri İyem Resim Ödülü 2015 Ödül Töreni, 2 Haziran Salı günü saat 19:00'da Evin Sanat Galerisi'nde gerçekleştirilecek. Törende, Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak hazırlanan "Nuri İyem Resim Ödülü"nü temsil eden heykel ve 10.000 TL'lik ödül, Şule Acar'a Doğan Hızlan tarafından verilecek.

Törenin ardından, ödül alan resim ve seçici kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan resimler olmak üzere toplam 26 resmin yer aldığı serginin açılış kokteyli yapılacak.Sergi, 2 - 16 Haziran 2015 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi'nde ziyarete açık olacak.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye