Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Multi Konfor Binalar Yarışması'nın İngiliz Finalistleri Belirlendi

mimarizm.com / 07 Mart 2011Yalıtım uzmanı Saint-Gobain Isover firması tarafından düzenlenen "Multi Konfor Bina Yarışması"nın, Birleşik Krallık sınırları içinde gerçekleştirilen ulusal ayağının kazananları açıklandı. Ulusal yarışmada ilk üçe giren proje sahipleri, Prag'da düzenlenecek olan uluslararası finalde projelerini sunacaklar.

"Multi Konfor Bina" sürdürülebilirlik anlamında öncü olmalı

Yarışmanın teması, yüksek katlı binaların inşasında verimli eneji konseptine dayalı yaratıcı yaklaşımlar geliştirilmesi olarak özetlenirken; "Pasif Ev" (Passive House) bileşenleri ile, Isover'in "Multi Konfor Bina" (Multi-Comfort House) tanımını karşılayan karma kullanımlı bir kule tasarlanması amaçlanıyor. 

Yeni kulenin, proje alanı olarak belirlenen Aşağı Manhattan Merkezi İş Alanı'ndaki Greenwich Street için, sürdürülebilirlik anlamında daha üst seviyelere ulaşan öncü bir proje olması gerekiyor. En fazla üçlü kişilik ekipler halinde yarışmaya katılan öğrencilerden, sosyal ve ekonomik boyutun yanı sıra yapısal etmenleri de dikkate almaları isteniyor.

Yarışmanın Birleşik Krallık ayağında finale kalan projeler şöyle sıralanıyor:

Birincilik Ödülü: "The Green Canyons" (Yeşil Kanyonlar), Nottingham Üniversitesi, Ekip üyeleri: Ankur Modi, Suruchi Modi, Chuyu Qui
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye