Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Mimarca Mekan Anlatımı Kompozisyon Yarışması Sonuçlandı

mimarizm.com / 26 Mart 2019
KTMMOB Mimarlar Odası’nın, mimarlık ve edebiyat ara kesitine katkı koymak amacıyla düzenlediği Mimarca Mekan Anlatımı Kompozisyon Yarışması'nın sonuçları açıklandı.

“Zamana yenik düşen ve yok olan birçok mimari yapıt hakkında bilgi alabilmek için başvurabileceğimiz en önemli yer, yazılı kaynaklardır” düşüncesiyle ortaya çıkan, mimarlık ve ilgili disiplinleriyle ilişkisini güçlendirmek amacını taşıyan “Mekân Anlatım” yarışmasına başvuru süresince, toplam 133 katılım olmuştur. Katılım koşullarını sağlayan 127 eser, 22 Mart 2019 tarihinde KTMMOB-Mimarlar Odası'nda gerçekleşen iki aşamalı toplantıyla değerlendirilmiştir.

Günkut Akın, Süha Özkan, Müge Cengizkan, Türker Aktaç ve Devrim Yücel Besim’in asli jüri üyesi olduğu yarışma seçici kurulunun başkanlığına Müge Cengizkan seçilmiştir. Değerlendirme toplantısının ilk oturumunda, ön eleme yapılarak jüri üyelerinin seçki listelerinde yer alan eserler irdelenmiş; ikinci oturumda ise bu eserler arasından ilk üçe değer bulunan ve mansiyon ödüllerine layık görülen eserler belirlenmiştir.

Yarışmayı kazanan ödüllü eserler ve yarışma kitapçığında yer almaya hak kazanan eserler:
Yarışma Birincisi: Özlem Öztürk; "Meydanın Hayaleti"
Yarışma İkincisi: Şimal Kesepara; "Dönüm Noktaları ve Adaptasyon: 1572-2019"
Yarışma Üçüncüsü: Ayşe İnci Coşkun; "Tek Göz Oda"
Mansiyon: Fatma Kolsal; "Siyah Ötesi"
Mansiyon: Gizem Caner; "Uyu İstanbul"
 
Yarışma Kitapçığında Yer Almaya Hak Kazanan Eserler: (Sıralama, yarışmaya başvuru sırasına göre yapılmıştır)
- Gönenç Kurpınar; "Babil'in Kütüphanesi" 
- Güray Liman; "Minör Sınır"
- Fırat Kaya; "Bir İstanbul Unutması"
- Selim Altun; Uzak
- Elif Özgen; "Memleket Meselesi"
- Şeymanur Çelik; "Kapının Ardında"
- Muzaffer Baran Gülsün; "Bir Ütopyanın Bedeni: Familistere" 
- Bircan Muyan; "Hüznün Kesiti" 
- Ayça Yazıcı Altıparmak; "Ekran ve Mekan Arakesidinde Değişen Algı" 
- Ayşe Betül Alperen - "Bereketzade Mahallesi, Galata Kulesi Sokak, 34421"
- Anıl Salar; "Gaziantep: Bir Şehrin Kuruluşu"
- Ahmet Turan Köksal; "Mekan Tebdili: Metrekare Ayakizi"
- Cansu Denizhan; "Bedeniyet"
- Ayşe Hilal Toprak; "Yolda"

Seçici Kurul’un “Yarışma Değerlendirme Raporu” web sitelerinden yayınlanacaktır. Yarışma Ödül Töreni, 9 Nisan 2019, Salı akşamı 17:00’da Mimarlar Odası'nda gerçekleşecektir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye