İzmir Büyükşehir Belediyesi Opera Binası Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

mimarizm.com / 23 Ağustos 2010


Karşıyaka İlçesi'nde kültürel tesis olarak ayrılan alana, programa uygun olarak kültürel, sanatsal, potansiyel değerlere cevap verecek bir opera binası ve çevre düzenleme projesinin elde edilmesi amacıyla, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığınca açılan "İzmir Büyükşehir Belediyesi Opera Binası Mimari Proje Yarışması" sonuçlandı.

Celal Abdi Güzer, Emre Arolat, Erkut Şahinbaş, Haydar Karabey, Hikmet Gökmen, Muzaffer Tunçağ ve Semra Uygur'dan oluşan seçici kurulun, 22 Ağustos 2010 tarihinde gerçekleştirdiği ikinci kademe değerlendirmesi sonucunda, üç adet derece ile birlikte dokuz mansiyonun sahipleri belirlendi.

Yarışmada ödül kazanan isimler ise şöyle sıralanıyor:

Birincilik Ödülü
Ekip: Mehmet KÜTÜKÇÜOĞLU (Ekip Temsilcisi), Ertuğ UÇAR, Mert ÜÇER, Onur AKIN
Yardımcılar: Emiliano Bugatti, İrem Güçlü, Ali Can Atabey
Danışmanlar: Uğur Seymen (İnş. Müh.), Serhan Çaycılar (Mak. Müh.), Serhan Bucak (Elk. Müh.), Aygen Kancı (Peyzaj Mimarı), Sorgun Akkor (Akustik Müh.)



İkinci Kademede Açılan Ek Kimlik Zarfı
Ekip: Caner BİLGİN
Danışmanlar: Anne Minors (Sahne ve Çevresi Danışmanı), John Risley - Paul Scott (Statik Danışmanı), Sorgun Akkor yerine Robert Essert (Akustik Danışmanı)

İkincilik Ödülü
Ekip: Hakkı Can ÖZKAN (Ekip Temsilcisi), Dilek TOPUZ DERMAN
Yardımcılar: Semih Arslan
Danışmanlar: Uğur Seymen (İnş. Müh.), Zühtü Ferah (Mak. Müh.), Mehmet Karadurak (Elk. Müh.), Başak Taş (Peyzaj Mimarı), Mehmet Çalışkan (Mak. Müh., Akustik Danışmanı)
 
Üçüncülük Ödülü
Erhan VURAL (Ekip Temsilcisi), Ozan SOYA
Danışmanlar: Uğur Seymen (İnş. Müh.), Zühtü Ferah (Mak. Müh.), Mehmet Karadurak (Elk. Müh.), Başak Taş (Peyzaj Mimarı), Mehmet Çalışkan (Mak. Müh., Akustik Danışmanı) 

Birinci Mansiyon
Ekip: Burak PELENK(Ekip Temsilcisi)
Yardımcılar: Sinan Gümrükçüoğlu, Zeynep Güngör
Danışmanlar: Tolga Bozyiğit (İnş. Müh.), Mehmet Alp Olcaytu (Mak. Müh.), Serdar Tosun (Elk. Müh.), Seda Kurt (Peyzaj Mimarı)
 
İkinci Kademede Açılan Ek Kimlik Zarfı 
Danışmanlar: Peter Angier (Sahne Mek.), Joseph Hardy (Akustik)
Yardımcılar: Stefan Rizo, Ceren Kerpiç, Gözde Sazak, Sezen Bilge, Ceyda Özbilen (Peyzaj Mimarı), Eda Ekim (Peyzaj Mimarı)
 
İkinci Mansiyon
Ekip: Cem İLHAN (Ekip Temsilcisi), Tülin HADİ, E. Derya ERTAN, Şefika GÜNER
Yardımcılar: Aydoğan Özsoy
Danışmanlar: Erdinç Özkara (İnş. Müh.), Ayşegül Yıldız (Mak. Müh.), Belgin Merey (Elk. Müh.), Pınar Şenkaynak (Peyzaj Mimarı)
 
Üçüncü Mansiyon
Ekip: Nurbin PAKER KAHVECİOĞLU (Ekip Temsilcisi), Hüseyin L. KAHVECİOĞLU, Melis Nur İHTİYAR, Elçin KARA
Danışmanlar: Özkan Yalçın (İnş. Müh.), Sabit Cevat Tanrıöver (Mak. Müh.), Tülay Kanıt (Elk. Müh.), Ebru Erbaş Gürler (Peyzaj Mimarı), Oğuz Cem Çelik (İnş. Müh.), Nurgün Tamer Bayazıt (Mimar, Akustik ve Sahne Mek. Danışmanı)
 
Dördüncü Mansiyon
Ekip: Mehmet Yiğit ÖZTÜRK (Ekip Temsilcisi), Bünyamin DERMAN, Saro DİONYAN, Deniz Çiler
Danışmanlar: Uğur Seymen (İnş. Müh.), Zühtü Ferah (Mak. Müh.), Mehmet Karadurak (Elk. Müh.), Başak Taş (Peyzaj Mimarı), Mehmet Çalışkan (Mak. Müh., Akustik Danışmanı)
 
Beşinci Mansiyon
Ekip: Ömer Selçuk BAZ (Ekip Temsilcisi), Didem DURAKBAŞA
Yardımcılar: Ege Battal, M. Cihan Poçan
Danışmanlar: Feridun Gültekin (İnş. Müh.), Kemal Ulaş Işın (Mak. Müh.), Berrin Yavuz (Elk. Müh.), Sultan Gündüz (Peyzaj Mimarı)
 
İkinci Kademede Açılan Ek Kimlik Zarfı 
Ekip: Arda YAVUZ
Yardımcılar: Sezi Zaman (Şehir Plancısı), Çiçek Şadiye Tezer, Melek Kılınç, Ayşe Sabah
 
Altıncı Mansiyon 
Ekip: Rahmi UYSALKAN (Ekip Temsilcisi)
Yardımcılar: Esra Doğu, Gülay Mizan Yamanlı(Şehir Plancısı), Ege Battal, M. Cihan Poçan
Danışmanlar: Galip Topönder (İnş. Müh.), Kemal Ulaş Işın (Mak. Müh.), Berrin Yavuz (Elk. Müh.), Sultan Gündüz (Peyzaj Mimarı)
 
İkinci Kademede Açılan Ek Kimlik Zarfı 
Ekip: Arda YAVUZ
Yardımcılar: Hanefi Sekmen, Doğucan Temizel, Barış Öztürk, Elif Gökmen, Ayşe Sabah 

7. Mansiyon
Ekip: Münir FINDIK (Ekip Temsilcisi)
Yardımcılar: Bengihan Fındık
Danışmanlar: Atilla Uçar (İnş. Müh.), Nahit Abak (Mak. Müh.), Özcan Yücedağ (Elk. Müh.), Arzu Güç (Peyzaj Mimarı)
 
İkinci Kademede Açılan Ek Kimlik Zarfı 
Danışmanlar: S. Türker Talayman (Elk. Müh., Akustik Danışmanı)
 
8. Mansiyon
Ekip: M. Boran EKİNCİ (Ekip Temsilcisi), Hakan DALOKAY
Yardımcılar: Evren Öztürk, Deniz Okten, Handenur Yazıcı Engin, Yeliz Tekin Yeşilçimen, Nilay Arslan, Roysi Ojalvo
Danışmanlar: Bülent Deveci (İnş. Müh.), Cafer Aktürk (Mak. Müh.), Yaşar Arzu İşeri Dirlik (Elk. Müh.), Nurat Ayter (İnş. Müh.), Selin Etkinöz (Peyzaj Mimarı), Mehmet Çalışkan (Mak. Müh., Akustik Danışmanı), Kıvanç Sayın (Mak. Müh., Sahne Mekaniği)

9. Mansiyon
Ekip: Tevfik TOZKOPARAN (Ekip Temsilcisi), Emre ULAŞ, Ufuk ERSOY
Yardımcılar: Dinçer Savaşkan, Berrin Terim
Danışmanlar: Güven İncirlioğlu, Can Aysan (End. Tasarımcı), Sıddık Erdoğan (İç Mimar), Arzu Kutkam Nuhoğlu (Peyzaj Mimarı)
Arup Müh.- Ercan Ağar (Mak. Müh.), Cüneyt Mahmut Anadolu (İnş. Müh.), Emre Çulban (Elk. Müh.), Rob Harris (Akustik Uzmanı), Ned Crowe (Akustik Uzmanı), Alex Wardle (Sahne Mek. Uzmanı)

Birincilik ödülü alan projeye ait diğer görseller için lütfen ilerleyiniz.


 
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

YEM | Facebook YEM | Twitter YEM | Linkedin