İhracatçı Birlikleri 3. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması'nın Kazananları Açıklandı

mimarizm.com / 16 Nisan 2010
Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinatörlüğü, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri organizatörlüğü ve İstanbul İhracatçı Birlikleri, Ege İhracatçı Birlikleri ile Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nin katkısıyla düzenlenen "3.Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması"na bu yıl 680 tasarımla başvuru yapıldı. Türkiye'nin gelecekte üreteceği, kullanacağı ve ihraç edeceği mobilyaları tasarlayan yarışmacıların yoğun ilgisi, sektörde faaliyet gösteren ve yarışmayı organize eden tüm tarafları mutlu etti.

Yarışmaya profesyonel tasarımcılar, uygulayıcılar ve lisans öğrencilerinin yanı sıra bu yıl ilk ve orta öğretim öğrencileri de katıldı. Geleceğin tasarımcılarını yaratıcı çözümlere teşvik etmek amacıyla açılan bu kategori, 2010 yılında mobilya sektörünün gelişimine ışık tutacak değişik tasarımları bu alana çekti.

Yarışmayı destekleyen kuruluşlar arasında TRT, Mimarlar Odası, İç Mimarlar Odası, CNR-Sine Fuarcılık ve Yaratıcı Çocuklar Derneği bulunurken, başta Devlet Bakanı M. Zafer Çağlayan, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Dış Ticaret Müsteşarı Yardımcısı Ziya Altunyaldız'ın yanı sıra pek çok önemli kurum ve kuruluşun üst düzey yetkilileri de yarışmanın onur jüri üyesi olarak yer aldı.

Yarışmanın asli jüri üyeleri ise Prof. Önder Küçükermani Reşit Soley, Aziz Sarıyer, Jan Nahum, Eren Talu, Mustafa Toner, Memduh Şen, Kaan Dericioğlu, Ahmet Kaleli ve Didem Çapa'dan oluşuyordu.

Yarışmada İhracatçı Birlikleri ile birlikte 25 ayrı ödülü veren sponsor firmalar arasında Bürotime, Kastamonu Entegre, Atagür Ahşap, Çilek Mobilya, Emo Home-Balıkçıoğlu Mobilya, Ersa Ofis Mobilyaları, Gentaş Werzalit ve Sanset-İkoor'un bulunduğu yarışmada ödül alan tasarımcılara, Nadir Metal firması tarafından özel basım birer altın hediye edildi.

4 Mart 2010'da Rahmi Koç Müzesi'nde gerçekleştirilen tören ile ödüllerine kavuşan tasarımcılar şöyle:


Ev Mobilyaları Tasarım Ödülleri / Profesyonel Kategorisi
İhracatçı Birlikleri Büyük Ödülü:
Ali KARAMAN


Ev Mobilyaları Tasarım Ödülleri / Öğrenci Kategorisi
İhracatçı Birlikleri Büyük Ödülü:
Basri GÖKIRMAK
Çilek Mobilya Firma Özel Ödülü: Erdem SEZGİN
EMO-Home Firma Özel Ödülü: Mehmet Erdi ÖZGÜRLÜK
San-Set İkoor Firma Özel Ödülü: Burak KÜÇÜK


Ofis Mobilyaları Tasarım Ödülleri / Profesyonel Kategorisi
İhracatçı Birlikleri Büyük Ödülü:
Erdeniz KURT
Bürotime Mobilya Firma Özel Ödülü: Ender YOLCU
Kastamonu Entegre Firma Özel Ödülü: Erdem KESKİN


Ofis Mobilyaları Tasarım Ödülleri / Öğrenci Kategorisi
İhracatçı Birlikleri Büyük Ödülü:
Büşra TORGAY
Atagür Ahşap Firma Özel Ödülü: Veli GÜLTEKİN, Özlem KÖK
Ersa Ofis Mobilyaları Firma Özel Ödülü: Kıvılcım KARDAŞ


Mutfak Ve Banyo Mobilyaları Tasarım Ödülleri / Profesyonel Kategorisi
İhracatçı Birlikleri Büyük Ödülü:
Onur Mustak ÇOBANLI


Mutfak Ve Banyo Mobilyaları Tasarım Ödülleri / Öğrenci Kategorisi
İhracatçı Birlikleri Büyük Ödülü:
Bilal ALAGÖZ
Gentaş Werzalit Firma Özel Ödülü: Murat ÖZBAY
 
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

YEM | Facebook YEM | Twitter YEM | Linkedin