Büyükada Çarşı Camii Mimari Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

mimarizm.com / 11 Haziran 2015

Büyükada Çarşı Camii Derneği tarafından, adanın sosyal, kültürel, mimari dokusunu bütünleyecek özgün bir proje elde edilmesi amacıyla düzenlenen yarışma, 8 Haziran 2015 tarihinde sonuçlandı.



Yarışmada değerlendirmeye alınan 74 projenin arasından, birincilik ödülü Y.Mimar Emre Can Yılmaz ve ekibinin oldu.
Kolokyum ve ödül töreni, 13 Haziran'da Büyükada Anadolu Kulübü Büyük Salon'da gerçekleştirilecek. Yarışmaya katılan tüm projeler, 10-13 Haziran tarihleri arasında Anadolu Kulübü Büyük Salon'da, 14-21 Haziran tarihleri arasında ise Büyükada Şehir Hatları Vapur İskelesi üstündeki İskele Cafe'de sergilenecek.

Ödüle değer görülen proje gruplarının tam listesi ise şöyle:

1.Ödül
Proje Müellifi
Emre Can YILMAZ (Y. Mimar) (İTÜ)

Mühendisler
Orhan ALTUN (Makine Müh.) (Bülent Ecevit Üni.)
Turan KINACI (İnş. Y. Müh.) (İTÜ)
Önder GÜNDOĞDU (Elektrik Y. Müh.) (İTÜ)
Yardımcılar
Hasan DUYGUN (Restoratör) (İst. Aydın Üni.)
Murat BAYRAKTAR (Mimar) (Selçuk Üni.)
İbrahim AVCI (Mimar) (Mimar Sinan Üni.)
Semi ÜSTÜNTAŞ (Mimar) (YTÜ)
Ahmet NİZİPLİOĞLU (Mobilya ve Dekorasyon Öğrt.) (Gazi Üni.)
İrfan ER (Mimar) (Kültür Üni.)
Acar HASASU (Mimar) (İTÜ)
Özkan SAĞLAM (Y. Mimar) (İTÜ)
Burak TURAN (Öğrenci) (Bağcılar E.M.L.)
Mustafa DİLİBURUN (Öğrenci) (Bağcılar E.M.L.)
Eren UYUMAZ (Mimar) (Mimar Sinan Üni.)
Danışmanlar
Kadir KARAKOÇ (Mimar) (Mimar Sinan Üni.)
Ekrem ŞİŞMAN (YTÜ)


2.Ödül 
Proje Müellifleri
Ersin TEMURCAN (Mimar) (İTÜ)
Fazıl Efe İLGEN (Y. Mimar) (İTÜ)


Mühendisler
Sertuğ YANGER (Mak. Müh.) (İTÜ)
Deniz AYDEMİR (Elek. Elektronik. Müh.) (Sakarya Üni.)
Kubilay SAVAŞERİ (İnş. Y. Müh.) (İTÜ)
Yardımcılar
Mehmet Gürol CİVİ (Y. Mimar) ( İTÜ)
Zafer NURİEV (Mimar) (İTÜ)


3.Ödül
Proje Müellifleri
Murat POLAT (Dr. Mimar) (YTÜ)
Hasan Fırat DİKER (Dr. Mimar) (YTÜ)
Emre İŞLEK (Y. Mimar) ( MSGSÜ)


Mühendisler
Sevil ŞENEL (Y. Eleltrik Müh.) (İTÜ)
Arzu ÇİLENK (İnşaat Müh.) (Anadolu Üni.)
Mustafa ÖZTOP (Y. Makine Müh.) (YTÜ)
Yardımcılar
Hilal ÖZTÜRK (Mimarlık Öğrencisi) (FSMVÜ)
Melek Esra ŞAHİN (Mimarlık Öğrencisi) (FSMVÜ)
Danışmanlar
Elvan Ebru OMAY POLAT (Dr. Mimar, Koruma Uzmanı) (YTÜ)
Sevgi DİKER (Arşiv Uzmanı) (İstanbul Üni.


1.Mansiyon
Proje Müellifleri
Ahmet BELEVİ (Mimar) (İTÜ)
Merve BULUT (İnşaat Müh.) (Cumhuriyet Müh.)
Yusuf YANTIR (Elektrik Müh.) (İst. Devlet Müh. Mim. Aka. Işık Müh. Yüksek Okulu)
Burhan SADIKOĞLU (Makine Müh.) (Karadeniz Teknik Üni.)


Mühendisler
Yusuf YANTIR (Elektrik Müh.) (İst. Devlet Müh. Mim. Aka. Işık Müh. Yüksek Okulu)
Burhan SADIKOĞLU (Makine Müh.) (Karadeniz Teknik Üni.)
Merve BULUT (İnşaat Müh.) (Cumhuriyet Müh.)
Yardımcılar
Mehmet IŞIK (Teknik Personel)
Merve BULUT (İnşaat Müh.) (Cumhuriyet Müh.)
Danışmanlar
Merve BULUT (İnşaat Müh.) (Cumhuriyet Müh.)


2.Mansiyon 
Proje Müellifi
Erkut SANCAR (Mimar) (ODTÜ)


Mühendisler
Hakan YAZMAN (Makine Müh.) (Gazi Üni.)
Tamer FENERCİOĞLU (İnşat Müh.) (ODTÜ)
Kürşat NAZLI (Elektrik Elektronik Müh.) (Kırıkkale Üni.)


3.Mansiyon 
Proje Müellifi
İlhan ÜNAL (Mimar) (Doğu Akdeniz Üni.)


Mühendisler
Hasan ÇOLAK (İnşaat Müh.)
Burak TURALI (Makina Müh.)
Mete MERT (Elektrik Müh.)


 
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

YEM | Facebook YEM | Twitter YEM | Linkedin