Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Altındağ Doğa Parkı Peyzaj Tasarımı Öğrenci Proje Yarışması Sonuçlandı

mimarizm.com / 08 Mart 2010
Altındağ Belediyesi ile Peyzaj Mimarları Odası'nın ortaklaşa düzenlediği, peyzaj mimarlığı öğrencilerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlanmayı ve Altındağ Belediyesi için uygulamaya geçirilebilecek projelerin elde edilmesini hedefleyen "Altındağ Doğa Parkı Peyzaj Tasarımı Öğrenci Proje Yarışması" sonuçlandı.

40 projenin gönderildiği yarışmanın değerlendirmesi için 05.03.2010 tarihinde toplanan seçici kurul birincilik ödülünü, İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü'nden Neşe Bakır, Gizem Kolat ve Enverine Qorraj 'dan oluşan ekibin tasarımına layık gördü.

Selami Demiralp (Başkan), Turgay Ateş, Murat Bektaş, Gaye Çulcuoğlu, Ömer Lütfi Gülkal, Erhan Vecdi Küçükerbaş, Kemal Özgür, Selçuk Sayan ve Oğuz Yılmaz‘dan oluşan jüri, yarışma kapsamında 01 Mart'ta aramızdan ayrılan peyzaj mimarlığı eğitiminin duayenlerinden Prof. Dr. Yüksel Öztan'ın anısına da bir ödül verilmesine karar verdi.

Öztan'ın peyzaj mimarlığı eğitimine vermiş olduğu katkı ve emeklerin anılması için Oda Yönetim Kurulu ile birlikte yapılan değerlendirme sonucunda "Prof. Dr. Yüksel Öztan Ödülü"ne layık görülen proje ise, Akdeniz Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü'nden Levent Denizci, Rıdvan Sarıtepe, H.Berk Türker, Kemal Aslan ve Ö.Samet Kibar 'dan oluşan ekibin oldu.

"Altındağ Doğa Parkı Peyzaj Tasarımı Öğrenci Proje Yarışması"nın sonuçları şöyle:

Birincilik Ödülü
Neşe BAKIR (İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü / Ekip Başı)
Gizem KOLAT (İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)
Enverine QORRAJ (İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)

İkincilik Ödülü
Nur SOYBELLİ (İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü / Ekip Başı)
Birgül SOYSAL (İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)
Sara DADRAS(İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)

Üçüncülük Ödülü
Seda SOYTÜRK (İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü / Ekip Başı)
Lenar VALİEV (Mimar Sinan Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü)

1.Mansiyon
Mehmet Cemil AKTAŞ (Bartın Üni Peyzaj Mimarlığı Bölümü / Ekip Başı)
Eda DEMİR (Bartın Üni Peyzaj Mimarlığı Bölümü)
Hatice Gizem DALAR(Bartın Üni Peyzaj Mimarlığı Bölümü)
Kasım HANİK(Bartın Üni Peyzaj Mimarlığı Bölümü)
Uğur ŞENTÜRK(Bartın Üni Peyzaj Mimarlığı Bölümü)
Ziynet YİĞİT(Bartın Üni Peyzaj Mimarlığı Bölümü)

2.Mansiyon
Semiha ALTINTAŞ (İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü / Ekip Başı)
Esma Selen AKSOY (İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)
Cansu ALMALI (İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)

3.Mansiyon
Ruken ATEŞ (İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü / Ekip Başı)
G.Pınar OKSAY (İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)
Aybüke ZENGİN (İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)
İpek SUNAY (İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)
Mehtap DEMİROK (İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)
Gözde KÜTÜKLÜOĞLU (İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)

4.Mansiyon
Şirin SİLAHLI (Süleyman Demirel Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü / Ekip Başı)
Harun KARABULUT (Süleyman Demirel Üniversitesi Mimarlık Bölümü)
Fatih BÜYÜKBAKKAL (Süleyman Demirel Üniversitesi Mimarlık Bölümü)

5.Mansiyon
Mediha ÇAĞLI (Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü / Ekip Başı)

Satın Alma
Didar AYGÜN (Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü / Ekip Başı)

Satın Alma
Gülce KANTÜRER (İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü / Ekip Başı)
Volkan ŞENOL (İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)
Ece Sıla BORA (İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)
Damla TURAN (İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)

Satın Alma
Merve CURA (İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü / Ekip Başı)
Burcu AYDIN (İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)
Pınar SAĞBİLGE (İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)

Prof.Dr.Yüksel Öztan Özel Ödülü
Levent DENİZCİ (Akdeniz Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü / Ekip Başı)
Rıdvan SARITEPE (Akdeniz Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)
H.Berk TÜRKER (Akdeniz Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)
Kemal ASLAN (Akdeniz Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)
Ö.Samet KİBAR (Akdeniz Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye