Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

7. Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması Sonuçlandı

mimarizm.com / 24 Şubat 2017
Koçtaş’ın, üniversiteli gençlerin sektöre olan ilgisini artırmak ve tasarım alanında yaratıcı düşünceyi desteklemek amacıyla bu yıl yedinci kez düzenlediği ‘Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

Koçtaş’ın 2010 yılından bu yana devam ettirdiği ve bu yıl yedinci kez düzenlediği Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu ev sahipliğinde Divan Otel Taksim’de düzenlenen ödül törenine; aralarında yüksek mimar ve sanatçı Erol Evgin’in de yer aldığı jüri üyeleri ve öğrenciler katıldı.  

Türkiye’nin en uzun soluklu tasarım yarışmaları arasında yerini aldı

Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’nın her yıl artan bir ilgiyle karşılanmasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Türkiyemizin daha ileriye taşınması için, üretken gençlere ve onların yaratıcı projelerine her zaman çok ihtiyacımız var. Biz biliyoruz ki, içinde gençlerin bulunduğu her iş çok değerlidir. Çünkü bir ülkede gelecek umudunu besleyen en önemli atar damar, gençler ve onların yaratıcı becerileridir. Bildiğimiz bir şey daha var. Eğer hedefinizi doğru belirler, bu konuda özenle çaba harcar ve kararlılıkla doğru bildiğiniz yere yatırım yaparsanız, muhakkak ama muhakkak başarıya ulaşırsınız. Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması da işte bu üç ilkenin üzerine kurulmuştur. Yedinci senemizde 50 üniversiteden toplam 126 öğrencinin yarışmamıza başvurmasıyla, bugüne kadarki en yüksek katılım sayısına ulaştık ve sizlerin sayesinde bir ilki gerçekleştirdik. ‘Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’ şimdiden Türkiye’nin en uzun soluklu tasarım yarışmaları arasında yerini almış bulunuyor” dedi.  

Birincilik ödülü Atılım Üniversitesi’nin 

Bu yıl birinci olan Atılım Üniversitesi, Mimarlık Bölümü Öğrencisi Bilal Uğur Liman 10.000 TL para ödülü ve Koçtaş’ta yaz stajı imkânı, ikinci olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İç Mimarlık Bölümü Öğrencisi Atakan Tamtekin 7.000 TL para ödülü, üçüncü olan İstanbul Medipol Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğrencisi Asude Nur Sancaktutan ve Mimarlık Bölümü Öğrencisi Hatice Dilara Çimen ise toplam 5.000 TL para ödülü kazandılar. İlk üç ödüle ek olarak, her biri 2.500 TL değerinde 5 adet mansiyon ödülü de törende sahiplerine verildi. 

Yarışmanın jürisinde bu yıl; Yüksek Mühendis Prof. Dr. Hasan Şener, Yüksek Mimar Erol Evgin, Y. Doç. Dr. Saadet Aytis (MSGSÜ), Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Ali Bakova (ODTÜ), Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın (Marmara Üniversitesi), Prof. Dr. Gül Koçlar Oral (İstanbul Teknik Üniversitesi) ve Koçtaş Mutfak Kategori Direktörü Mert Kesimer yer aldı.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye