2011 SOS İstanbul Yarışması Sonuçlandı

mimarizm.com / 12 Aralık 2011

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği'nin (İstanbul SMD), Soyak AŞ. sponsorluğunda düzenlediği 2011 S.O.S İstanbul Mimarlık Öğrencilerine Açık "Kuşdili ve Çevresi Yeniden İşlevlendirme Sürecine Alternatif Çözümler" Fikir Projesi Yarışması sonuçlandı.

Jüri üyeleri Gürhan Bakırküre, Ali Muslubaş, Yavuz Selim Sepin, Yalçın Türkdoğan ve Umut İyigün'ün katılımıyla,08 Aralık 2011 Perşembe günü İTÜ Taşkışla'da düzenlenen kolokyumda , mimarlık yarışmalarının önemine değinen ve tavsiyelerde bulunan jüri üyeleri öğrencilerin proje değerlendirmelerine ilişkin sorularını yanıtladı. 

Kolokyumun ardından gerçekleşen ödül töreninde, dereceye girenlere ödülleri sunuldu. Ödül töreni sonrasında sergi açılışına katılan 100'ü aşkın öğrenci, jüri ve İstanbulSMD üyeleri projeler üzerinde değerlendirmeler yaptı, yarışmayla ilgili görüş ve önerilerini dile getirdiler.


Yarışmada ödül alan proje ve proje sahipleri şöyle sıralanıyor:


1. Ödül: 5 sıra no.lu ve 52749 rumuzlu proje 



İlknur Karlı, Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Bölümü 
Emre Kıyak, Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Bölümü
Hakan Kılınç, Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Bölümü

2. Ödül: 23 sıra no.lu ve 73946 rumuzlu proje



Emre Özdemir, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimarlık Bölümü
Tolgahan Akbulut, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü
Onur Deniz Yılmaz, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimarlık Bölümü
Hürsel Sarıdağ, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimarlık Bölümü
Recep Şalk, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Matematik Bölümü

3. Ödül: 15 sıra no.lu ve 28067 rumuzlu proje



Esra Koyun, Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Bölümü
Duygu Nart, Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Bölümü


Mansiyon: 3 sıra no.lu ve 30707 rumuzlu proje 
Esma Selen Aksoy, İTÜ, Mimarlık – Peyzaj Mimarlığı Bölümleri
Ece Sıla Bora, İTÜ, Mimarlık – Peyzaj Mimarlığı Bölümleri
Semiha Altıntaş, İTÜ, Mimarlık – Peyzaj Mimarlığı Bölümleri

Mansiyon: 12 sıra no.lu ve 84631 rumuzlu proje 
Esra Karagümüş, Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Bölümü
Ece Ilgın Avcı, İTÜ, Mimarlık Bölümü
Nazlı Demirci, Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Bölümü

Mansiyon: 2. sıra no.lu ve 86891 rumuzlu proje
Mehmet Ziya Alpertong, Yeditepe Üniversitesi, Mimarlık - Peyzaj Mimarlığı Bölümü 
Begüm Özerk, İTÜ, Peyzaj Mimarlığı Bölümü

Mansiyon: 20 sıra no.lu ve 28074 rumuzlu proje 
Tuğçe Torunlar, Yeditepe Üniversitesi, Mimarlık Bölümü 
Mehmet Hamarat, Yeditepe Üniversitesi, Mimarlık Bölümü

Mansiyon: 6 sıra no.lu ve 78586 rumuzlu proje 
Can Şahin / Uludağ Üniversitesi, Mimarlık Bölümü
Faik Özgür Demirkılıç / Uludağ Üniversitesi, Mimarlık Bölümü
Mustafa Köse / Uludağ Üniversitesi, Mimarlık Bölümü
Taha Gülsüm / Uludağ Üniversitesi, Mimarlık Bölümü


Yarışmanın birincisine 5 bin TL ile 3 bin Euro değerinde "Interrail ile Avrupa" gezisi; ikinciye 4 bin TL; üçüncüye 3 bin TL; eşdeğer mansiyona layık görülen 5 yarışmaya ise 2 biner TL ödül verildi.


Yarışmanın jüri raporuna ulaşmak için tıklayınız. 


 
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

YEM | Facebook YEM | Twitter YEM | Linkedin