Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

XXI Serbest Atış / Absürd Fikirlere Çağrı II: Alternatif Taksim Meydanı

mimarizm.com / 11 Nisan 2013

XXI dergisi, 'Absürd Fikirlere Çağrı' başlığıyla geçtiğimiz yıl Çamlıca Camisi alternatiflerini değerlendirdiği yarışmayı bu kez Taksim Meydanı için düzenliyor. Katılım için son gün, 25 Nisan 2013 Perşembe.


 çizim: Tom Gauld


Yarışmanın duyuru metni şöyle:

"Yaşasın! Yüz bin metrekarelik yayalaştırılmış alana kavuşuyoruz. Taksim, Tiananmen Meydanı kadar olmasa da (bir gün o da olur inşallah) heybetli bir görünüme sahip olacak. Belediyenin yayınladığı temsili projeyi, sert zeminlerin yetersizliği ve lalelere gereğince vurgu yapılmadığı için protesto ediyoruz! Daha insansız, daha az demokratik, daha kontrollü, daha az yaşanabilir bir Taksim Meydanı için yarışma açıyoruz.

XXI Serbest Atış: Absürd Fikirlere Çağrı, bu kez Alternatif Taksim Meydanı projeleri için start veriyor. Yüz bin metrekarelik yayalaştırılmış alanda neler yapılmaz ki! Bildiğimiz ve hayal edebileceğimiz tüm kentsel ve mimari yaklaşımlara ters düşen, insanları değil de güç gösterilerini önemseyen, kamusal alanı kendi evinin bahçesi sanan absürd fikirlerinizi bekliyoruz. Ödül, er ya da geç kat etmek zorunda kalacağımız devasa alanın kendisi olacaktır."


Ayrıntılı bilgi ve başvuru için
tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye
Teslim Tarihi

25.4.2013 00:00:

Düzenleyen

XXI Dergisi