Sağlıklı Kentler Birliği Logo Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 21 Ocak 2020
“Sağlıklı Şehirler” kavramını benimsetmek üzerine düzenlenen, Sağlıklı Kentler Birliği Logo Tasarım Yarışması'na son başvuru tarihi 21 Şubat 2020.

Sağlıklı Kentler Birliği, kuruluşundan bugüne ele aldığı konu ve çalışmalar ile kuruluş amacını oluşturan “Sağlıklı Şehirler” kavramını benimsetmek üzerine faaliyetlerini sürdürmektedir ve logo tasarım yarışması bu amaçla düzenlenmektedir.

Kuruluşundan itibaren kullanılan kurumsal logonun birliğin vizyonunu ve misyonunu yansıtması, Sağlıklı Kentler Birliği’nin tanınırlığının artmasına yardımcı olması, kurumsal kimliğini özgün bir tasarımla yansıtması ve akılda kalıcı olması amacıyla logo tasarım yarışması düzenleniyor. Yarışmaya son başvuru tarihi 21 Şubat 2020, sonuçlar ise 22 Nisan 2020 tarihinde açıklanacaktır.  Seçilen tasarıma 15.000 TL ödül verilecektir.

Seçici Kurul

- Doç. Dr. Gül Sayan Atanur  (Bursa Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı, SKB Danışma Kurulu Üyesi)
- Doç. Dr. Sezin Türk Kaya (Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü)
- Doç. Dr. Alpaslan Türkkan (Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı, SKB Danışma Kurulu Üyesi)
- Nurten Güngör (Yüksek Grafik Tasarımcısı, Bursa Teknik Üniversitesi Konuk Öğretim Üyesi)
- Doç. Dr. T. Kerem Koramaz (İTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlaması Bölümü)
- Murat Ar (Sağlıklı Kentler Birliği Müdürü)
- Mustafa Sevim (Sağlıklı Kentler Birliği Programcı)

Yarışma Koşulları

- Logo tasarımında Türkçe tasarımda “Sağlıklı Kentler Birliği” ibaresi, İngilizce tasarımda “Turkish Healthy Cities Association” ibaresi mutlaka yer almalıdır. Yazı unsurunun da özgün bir nitelik ve formda olması tercih edilebilir.

- Her katılımcı en fazla 2 (iki) farklı tasarımla yarışmaya katılabilir.

- Yarışma, seçici ve düzenleyici kurul üyeleri ve birinci derecedeki yakınları dışında tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açıktır .

- Projeler hem basılı hem de elektronik olarak en geç 21 Şubat 2020 günü saat 17.00’e kadar Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı Orhanbey Mahallesi 6. Uçak Sokak No: 3 Kat: Zemin Osmangazi/Bursa adresine elden ya da posta yolu ile teslim edilebilecektir. Gönderilen eser sayısı birden fazla ise mutlaka iki ayrı zarf içinde olmalıdır. Zarf üzerinde Adı-Soyadı-Adres ve iletişim bilgileri yer almalıdır. 21 Şubat 2020 tarihi saat 17:00’den sonra elden veya posta yoluyla gelen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Teknik şartname ve başvuru formu için tıklayın


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :