ProCE’18 Proje Geliştirme Yarışması

mimarizm.com / 23 Temmuz 2018
Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü tarafından düzenlenen ProCE proje geliştirme yarışmasının son başvuru tarihi 15 Ekim 2018.

Türkiye'nin ilk gayrimenkul geliştirme konulu vaka analizi yarışması olan ve Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü (BÜYAP) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ProCE'nin kazananları, Urban Land Institute (ULI)'ın sürpriz ödüllerinden yararlanacak.

Yarışmacıların görevi, onlara verilen hayali parayla, belirtilen arazi üzerinde, çalıştıkları şirketin yeni yatırımını belirlemek ve bunu şirketin sahibi olan jüri üyelerine sunmak.

Aşamalar
1. aşamada yarışmacılar takımlarını oluşturup başvurularını yaptıktan sonra projelerini hazırlarken onlara yol gösterecek olan seminerlere katılmak için Boğaziçi Üniversitesi'ne gelirler. Sektörünün önde gelenleri tarafından verilecek 2 günlük seminerler dizisinin ardından takımlar, Boğaziçi Üniversitesi'nden ayrılır. Takım arkadaşlarıyla beraber projelerini geliştirmeleri için önlerinde 30 günlük süreleri vardır. Yarışmacılara bu süreçte rehberlik etmesi için ULI tarafından, lider gayrimenkul firmalarında çalışan kişilerden oluşan ve her gruptan belirli sayıda soru yanıtlayacak sektörel bir danışma heyeti ayarlanacaktır.

2. aşamada bir aylık süreçte projelerini oluşturan takımlar, sunumlarını ve hazırladıkları posteri göndererek ön eleme aşamasına katılır. Projeler, Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilecektir.

3. aşama ön elemeden bir hafta sonradır. Seçilen 5 takım en az 2 üyesiyle Boğaziçi Üniversitesi'ne gelerek, projelerinin geliştirilmiş halini sponsor firmaların üst düzey çalışan ve yöneticilerinden oluşan final jürisine sunar.

Yarışma Takvimi
15 Temmuz - 15 Ekim: Belirtilen kriterleri yerine getiren 4-5 kişiden oluşan takımla başvurunun tamamlanması
19-20-21 Ekim: Takımların Boğaziçi Üniversitesi'ne gelerek seminerlere katılmaları ve Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü onaylı sertifikalarını almaları
23 Kasım: Her takımdan en az 2 kişinin katılımıyla projelerin geliştirilmiş halinin sponsor firmaların üst düzey yöneticilerinden ve konuşmacılardan oluşan final jürisine sunulması
25 Kasım: Civil Career etkinliğinde ilk 3'e giren takımlar için gerçekleştirilecek ödül töreni ve birinci olan grubun projesini sunması
(Seminerlere ve final sunumuna katılacak takımların 19-20-21 Ekim ve 23 Kasım tarihlerinde sağlanacak konaklama ve yemek ihtiyaçları katılım ücretine dahildir.)

Ödüller
Birincilik ödül: 2500 TL
İkincilik ödülü: 1500 TL
Üçüncülük ödülü: 1000 TL


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :