Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

MİMARLIK Dergisi'nden 50. Yıla Özel Kapak Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 24 Ağustos 2012

Mimarlar Odası tarafından 1963 yılından bu yana yayımlanan, Türkiye'nin en uzun soluklu ve en yüksek tirajlı mimarlık yayını MİMARLIK dergisi, 50. yaşını özel bir kapak tasarımı ile kutlayacak.


Yarım asırlık yayın hayatında, Türkiye mimarlığı ve mimarlık mesleğinde yaşanan değişimlerle birlikte içerik ve tasarım açısından değişimler geçirse de, genel çizgisini sürekli kılmayı başaran ve bugün 367. sayısına ulaşan dergi, 2003 yılından beri internet üzerinden de izlenebiliyor.

Derginin yeni bir 50 yıla, geçmiş 50 yılına yakışır biçimde girebilmesi amcıyla içeriğin tümü sayısal ortama aktarıldı. Ocak 2013 itibariyle, 1963'ten beri yayımlanan 368 derginin tüm yazı ve görsellerine web sitesinden ücretsiz/şifresiz olarak ulaşılabilecek.

Web sitesindeki bu yeniliğin yanı sıra derginin 50. yılını, 50. yılın ilk sayısına özel bir kapak tasarımı ile kutlama kararı alan Mimarlar Odası Yayın Komitesi, sadece ilk sayıda kullanılacak bu kapağın elde edilmesi için herkese açık bir tasarım yarışması düzenleniyor.

Seçici Kurulu, Mimarlar Odası Yayın Komitesi'nden meydana gelen yarışmanın teslim tarihi ise 1 Kasım 2012.

Birincilik ödülü ve dolayısıyla derginin 50. yılının ilk sayısının (Ocak-Şubat 2013) kapağı olacak tasarıma 2.000 TL para ödülü verilecek. Yayın Komitesi, ayrıca mansiyona değer tasarım bulursa, bu tasarım(lar)ı da Mimarlık Vakfı Kitabevi web sitesinde kullanabilecekleri 500 TL'lik hediye çeki ile ödüllendirecek. 


Yarışma Takvimi
İlan Tarihi: 24 Ağustos 2012
Teslim Tarihi: 1 Kasım 2012
Kazananların Duyurulması: 1 Aralık 2012


Seçici Kurul

Seçici Kurul, 43. Dönem Mimarlar Odası Yayın Komitesi | Zafer Akdemir, Nuray Bayraktar, N. Müge Cengizkan, Ayşen Ciravoğlu, Neslihan Dostoğlu, Elvan Altan Ergut, Hikmet Gökmen, A. Derin İnan, Eyüp Muhcu, Serpil Özaloğlu, Gaye Birol Özerk, H. Bülend Tuna


Yarışma şartnamesi ve ayrıntılı bilgi için
tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye
İletişim

A: Mimarlar Odası Genel Merkezi Konur Sokak, no: 4/2, Yenişehir, ANKARA T: (312) 417 37 27 mimarlik50@mo.org.tr MİMARLIK dergisi web sitesi