Live Design Live Uluslararası Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 23 Mart 2018
Mudo Concept tarafından düzenlenen, jürisinde Murat Tabanlıoğlu ve Han Tümertekin'in de yer aldığı uluslararası tasarım yarışması Live Design Live – LDL Awards'un son başvuru tarihi 7 Mayıs 2018.

Mudo Concept, genç tasarımcıları ve yenilikçi tasarımları desteklemek amacıyla jüri koltuğunda sektörün ünlü isimlerinin bir araya geldiği uluslararası bir tasarım yarışması düzenliyor. 

Live Design Live Awards adlı yarışmanın teması, Living (Yaşam) ve Dining (Yemek) olarak belirlendi. Tasarımcılar, belirledikleri temayı iç veya dış mekan olarak ele alabilecekler.

Yarışma, profesyonel tasarımcılara ve Tasarım, Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakülteleri'ne ait bölümlerde lisans veya lisansüstü programlarında öğrenci olan katılımcılara açık olarak düzenleniyor. Farklı kültürler, ülkeler, alan ve deneyimlerden gelen öğrenci ve profesyonellerin bireysel veya ekip olarak katılmalarını teşvik eden Live Design Live Awards'ta katılımcılardan, birbirleriyle uyumlu tekil mobilyalar tasarlamaları bekleniyor.

Yarışmaya başvuracak tasarımcıların, yaşam veya yemek (iç veya dış mekan) temasında hazırladıkları mobilyaları, yine bu temaya uygun mekan atmosferine yerleştirerek sunmaları gerekiyor. Katılımcılardan ortam atmosferi ve ürünleriyle kendi özgün tarzlarını ortaya koymaları isteniyor.

LDL Awards’ta büyük ödül, para ödülü yanı sıra tasarlanan mobilyanın Mudo Concept tarafından üretilerek hayata geçirilmesi. Yarışmaya, 7 Mayıs 2018 tarihine kadar online olarak başvuruda bulunulabilir.

Jüri 
Murat Tabanlıoğlu, Mimar
Han Tümertekin, Mimar
Arhan Kayar, dDf Kurucu Ortağı
Sertaç Ersayın, Endüstriyel Tasarımcı / Tasarım ve İnovasyon Stratejisti
Luca Molinari, Luca Molinari Stüdyo Kurucusu / Spazio Fmg Per L’architettura Bilimsel Yönetmeni
Johann Nowak, DNA Galeri Yöneticisi
Winka Dubbeldam, PENNDESIGN Mimarlık Bölüm Başkanı / ARCHI-TECTONICS Başkanı
Melda Narmanlı Çimen, Yayın Direktörü / Yazar
Mustafa Taviloğlu, Mudo Yönetim Kurulu Onursal Başkanı

Ödüller
Yaşam Kategorisi Kazanan: 5000 ABD doları + uygulama
Yemek Kategorisi Kazanan: 5000 ABD doları + uygulama
1. Mansiyon: 3000 ABD doları
2. Mansiyon: 2000 ABD doları
Finalistler: Seçilen 10 proje, yarışmanın internet sitesine yayınlanacak ve Contemporary Istanbul (CI) sırasında sergilenecek.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Künye
Son Başvuru Tarihi

7.5.2018 00:00:0

Düzenleyen

Mudo Concept