“Kapı Tasarlıyorum” 2018 Öğrenci Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 08 Şubat 2018
Artella Ahşap Kapı Sistemleri tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Kapı Tasarlıyorum” öğrenci tasarım yarışması başvuruya açıldı. Mimarlık, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı, moda tasarımı ve grafik tasarım bölümlerinde okuyan öğrencilerin katılımına açık olan yarışmanın bu seneki teması "Otoportre", son katılım tarihi ise 30 Mart Cuma.

Artella Ahşap Kapı Sistemleri, ilk kez geçen sene düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarım bölümlerinde okuyan 1000 öğrencinin başvurduğu “Kapı Tasarlıyorum” yarışmasını gelenekselleştirdi.

Sektördeki tasarım açığını kapatmak üzere düzenlenen ve büyük ses getiren yarışma, bu sene üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı, moda tasarımı ve grafik tasarım bölümlerinde okuyan öğrencilerin başvurularını kabul ediyor. Yarışmaya başvurular 30 Mart Cuma günü saat 17.00'ye kadar yapılabilecek.

Proje Tanımı / Teması:

1.
2018 Kapı Tasarlıyorum Yarışması, tasarım teması “Otoportre” olarak belirlenmiştir.

2. Gerek ressamların ve fotoğrafçıların gerekse heykeltıraşların kendilerinin portrelerini çıkardıkları eserler otoportre olarak adlandırılır. Frida Kahlo, Beckmann, Picasso, Rembrandt, Van Gogh ve daha birçok önem sanatçı otoportre çalışması yapmışlardır.

3. Kişi kendini; resim, fotoğraf, yazı dili ya da sözlü olarak da ifade edebilir. Yani “otoportre”sadece somut olarak kendini resmetmek değildir. Karakterinizin, iç dünyanızın, hayallerinizin, yaşam biçiminizin yansıtıldığı tüm eserler birer “otoportre”dir

4. Yarışmacılardan bu tema çerçevesinde kendi özelliklerini yansıtan tasarımlar beklenmektedir.

5. Teknik veriler: Yarışma teması gereği kapılar tasarlanırken belirli bir ölçü veya malzeme kısıtlaması yoktur. Tasarlanan kapının, kapı özelliklerini (geçiş, mekanları ayırma, açılıp- kapanma vb.) taşıması gerekmektedir. Duvar malzemesi ve üst yüzey yapısı konusunda tasarımcı serbesttir. Kapıda kullanılacak malzemelerde tasarımcı özgürdür. Ahşap kaplama, masif ahşap, cam, alüminyum, paslanmaz, kumaş, deri, metal vs. malzemeler kullanılabilir. Kapının kullanılacağı alan iç mekan olarak düşünülmelidir. (Örneğin kendinize ait yatak odanızın kapısı)

“Kapı Tasarlıyorum” 2018 Öğrenci Tasarım Yarışması

Jüri
Tahsin Alpar, Alpar Mimarlık Kurucusu, Mimar
Gönül Ardal, ​Gönye Mimarlık Kurucu Ortağı, İç Mimar
Ahmet Erkurtoğlu, ​AE Mimarlık Kurucusu, Mimar
Ahmet Yalçın, ​Artella Genel Müdürü, İç Mimar
Esin Tümer, Yrd. Doç. Dr. Mimar, Üsküdar Üniversitesi öğretim üyesi, Habertürk Yazarı  
Özlem Süer, Moda Tasarımcısı

Ödüller
Birinci ödül: 10 bin TL
İkinci ödül: 6 bin TL
Üçüncü ödül: 4 bin TL
Mansiyon: 2 bin TL

Yarışma Takvimi
Proje dosyası son teslim tarihi: 30 Mart Cuma, saat 17.00
Jüri değerlendirme tarihi: 14 Nisan Cumartesi 
Ödül Töreni: 3 Mayıs Perşembe 

Yarışma hakkındaki güncel bilgilere Instagram ve Facebook hesapları üzerinden ulaşılabilir.

Ayrıntılı bilgi ve şartname için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :