Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

İzocam 12. Yalıtım Yarışması

mimarizm.com / 04 Kasım 2011

İzocam'ın bu sene on ikincisini düzenleyeceği Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışması'nın ilk üç finalisti, Slovakya Bratislava'da, Saint-Gobain Insulation tarafından gerçekleştirilecek Multi Konfor Binalar Yarışması'nda ülkemizi temsil edecek.

İzocam tarafından on ikincisi düzenlenenYalıtım Yarışması'nın proje konusu, 12-15 aileyi barındıracak sürdürülebilir bir mahallenin geliştirilmesi olarak belirlendi. Yarışmada; söz konusu mahalledeki altyapı, ofisler, eğlence ve dinlenme alanlarının mevcut binalarda tekrar kullanımla çözülmesi ve bu yapıların kentle iyi bir şekilde bütünleşmesinin sağlanması hedeflenecek.

Öğrenciler, Yalıtım Yarışması'nda, İngiltere'de Nottingham Trent Basin bölgesinin yenilenme programı kapsamında, sürdürülebilir bir yaşamın tasarımını gerçekleştirecek. Tasarlanacak olan mahallenin konumlandırıldığı yerde daha geniş alanlarda bir yenilenme vizyonunun geliştirilmesi ve etkili bir ev-iş planının temin edilmesi kriteri aranacak.

Türkiye ve KKTC'deki üniversitelerinin Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Kentsel Tasarım, Makine Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerinin katılabileceği  İzocam 12. Yalıtım Yarışması'nda, ulusal jüri, ses yalıtımı, yangın güvenliği, ekolojik binalar ve yapı fiziği konusunda yetkin öğretim görevlileri ile uzman mimarlardan oluşacak.

Başvuruları Kasım ayında başlayan yarışmada, öğrenciler projelerini en geç 2 Nisan 2012'ye kadar teslim edebilecek. Dereceye giren projelerin duyurumu ise 12 Nisan 2012 tarihinde yapılacak. Ulusal etapta ilk üç dereceyi paylaşan proje sahipleri, 22-25 Mayıs tarihleri arasında Slovakya'nın başkenti Bratislava kentinde düzenlenecek uluslararası etapta ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak. Ulusal yarışmanın birincisi 6.000 TL, ikincisi 4.000 TL ve üçüncüsü 3.000 TL ile ödüllendirilecek.


Yarışmaya şartnamesine ulaşmak için tıklayınız


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye
Düzenleyen

İzocam ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle

İletişim

T: (212) 266 70 70 izocamyalitim@yem.net