Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

İzocam 10. Yalıtım Yarışması

mimarizm.com / 12 Ocak 2010
İzocam tarafından bu sene onuncusu düzenlenen, üniversite öğrencilerine yönelik İzocam Yalıtım Yarışması, "Isover Multi Konforlu Bina Yarışması" ile birleştiriliyor. Yarışmanın 2010 ayağında proje konusu ise, Paris'te bulunan eski bir binanın "Multi Konforlu Bina Çözümleri", bir başka deyişle bio-iklimsel, enerji korunumlu, sürdürülebilir ve tam yalıtımlı şekilde hayata döndürülmesi olarak belirlendi. İzocam Yalıtım Yarışması'na katılım, bireysel veya en fazla 3 öğrenciden oluşan ekipler ile gerçekleşecek.

Türkiye ve KKTC'den üniversitelerinin mimarlık, tasarım, inşaat mühendisliği ve makine mühendisliği bölümlerinden öğrencilerinin katılabileceği "İzocam 10. Yalıtım Yarışması'nda", mevcut binalarda pasif ev seviyesinde enerji tasarruflu binalar oluşturulmasına yönelik yaratıcı yaklaşımlar aranıyor.

İki etaptan oluşan yarışmanın ulusal etabında ilk üç dereceyi paylaşan proje sahipleri, 19–22 Mayıs 2010 tarihlerinde Avusturya'da düzenlenecek uluslararası etapta ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak.

Ulusal etap için son başvuru tarihinin 1 Mart 2010, proje teslim tarihinin ise 26 Mart 2010 olarak belirlendiği yarışmanın ulusal etabında, birincilik kazanan öğrenciye 6.000 TL, ikinciye 4.000 TL ve üçüncüye ise 3.000 TL para ödülü verilecek.

Yarışmanın ulusal ayağının jürisinde Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç (Mak. Müh.- İTÜ), Dr. Doğan Hasol (Yük Müh.Mim.- Has Mimarlık), Erkan Şahmalı (Y.Mimar- Günarda Enerji ve Yapı), Y.Doç Dr. Gülten Manioğlu (Mimar- İTÜ), Prof. Dr. Mehmet Çalışkan (Mak. Müh.- ODTÜ), Murat Tabanlıoğlu (Mimar- Tabanlıoğlu Mimarlık) ve Şevki Pekin (Mimar- Şevki Pekin Mimarlık) gibi önemli ve yetkin isimler bulunuyor.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye ve başvuru formuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye
Teslim Tarihi

1.3.2010 00:00:0

Düzenleyen

İzocam ve İsover işbirliğinde.

İletişim

A: Yapı Endüstri Merkezi Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No:12/430 (Polat Kulesi Yanı) 34394 Fulya - İstanbul T: (212) 266 70 70 izocamyalitim@yem.net