im2019 İçmimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

mimarizm.com / 06 Mayıs 2019
TMMOB İç Mimarlar Odası’nın her yıl düzenlediği İçmimarlık Bölümü Öğrencileri Proje Yarışması bu yıl Bahçeşehir Üniversites’nin ev sahipliğinde düzenleniyor. Yarışmaya son katılım tarihi ise 30 Ağustos 2019.

im Yarışmaları, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki İçmimarlık/İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri öğrencilerinin katılımını amaçlayan, iki aşamalı olarak düzenlenen, lisans eğitimi boyunca gerçekleştirilen stüdyo projelerini değerlendiren bir ulusal proje yarışmasıdır. 

Yarışmanın amacı
İçmimarlık/İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri öğrencilerinin projelerini her akademik yıl sonunda bir araya getirerek, akademisyen ve öğrenciler için bir iletişim platformu yaratmak; içmimarlık öğrencilerinin meslek kimliğinin güçlenmesini sağlamak; İçmimarlık öğrencilerinin öğrenim ve meslek hayatları için anlamlı bir hedef oluşturmak; içmimarlık lisans eğitimi içinde yer alan projelerin niteliğinin yükselmesine katkıda bulunmaktır.

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde içmimarlık eğitimi veren ve YÖK tarafından tanınan herhangi bir lisans programında ana dal öğrencisi olarak kayıtlı tüm öğrencilerinin katılımına açıktır.

Yarışma, ‘Birinci yıl’, ‘İkinci yıl’, ‘Üçüncü yıl’ , ‘Dördüncü yıl’ ve ‘Mobilya tasarım’ olmak üzere beş kategoriden oluşmaktadır. Yarışmaya, konu ve kapsam sınırlaması olmaksızın, yarışmanın düzenlendiği akademik yıl içindeki güz ya da bahar (veya her ikisi birden) yarı yıllarında, içmimarlık lisans derecesi veren herhangi bir eğitim kurumunun içmimarlık tasarım stüdyosu ve mobilya tasarım stüdyosu kapsamında gerçekleştirilmiş bir proje ile ilgili kategoride katılım sağlanabilecektir.

Yarışma organizasyonu im Düzenleme Komitesi tarafından yürütülmektedir. im Yarışmaları, TMMOB İç Mimarlar Odası adına İstanbul Şubesi’nin kurumsal şemsiyesi altında, her yıl başka bir yüksek öğretim kurumunun içmimarlık bölümünün ev sahipliğinde periyodik olarak düzenlenmektedir. im 2019, Bahçeşehir Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nün ev sahipliğinde gerçekleşecektir.

Yarışma Takvimi

Soru - Cevap dönemi bitişi: 26 Temmuz 2019
Projelerin dijital teslimi için son tarih: 30 Ağustos 2019
Projelerin dijital değerlendirmesi (ön eleme): Eylül 2019
Jüri Değerlendirmesi [BAU KUZEY KAMPUS]: Ekim 2019
Ödül Töreni ve Kolokyum [BAU KUZEY KAMPUS]: Ekim 2019

Ayrıntılı bilgihttp://www.im2019.org


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :