Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

‘ETKİleşim Mekanları’ Sosyal Etki Tasarımı Çağrısı

mimarizm.com / 15 Mayıs 2017
Kamusal alanlarda etkileşim alanları tasarlamak amacıyla RENCO Kompozit ve Kentsel Strateji işbirliğinde düzenlenen ‘ETKİleşim Mekanları’ Sosyal Etki Tasarımı Çağrısı'nın teslim tarihi, 28 Temmuz 2017.

Kamusal alanlarda tasarımcılar ve halkın etkileşim içinde bulundukları mekanların ‘sosyal etki yaratacak’ iki önemli örneği; TAK Kartal ve Atölye Muğla Bir tarafından geri dönüşümlü kompozit malzeme üreticisi RENCO sponsorluğunda gerçekleştirilmiştir.

RENCO ile ilk işbirliği; TAK Kondu yarışması sonucunda TAKdir edilen bir projenin Kartal meydanda uygulanması olmuştur. RENCO kompozit malzemeleri ile yapılan ilk TAK Kondu bir etkileşim mekanı olarak tasarımcılar ile Kartallıları buluşturmaktadır.

RENCO ile ikinci işbirliği ise Atölye Muğla Bir’in ilk etkinlik ve buluşma mekanının gönüllü katılımcılarla birlikte bir günde inşa edilmesidir.

Her iki etkileşim mekanı, enerji verimliliği yüksek, kolay ve hızlı monte edilen, çevreyi kirletmeyen, doğal hammadde kullanımını azaltan, ses ve ısı yalıtımı yüksek, tasarım esnekliği olan, ekonomik ve dayanıklı geri dönüştürülebilir kompozit malzeme kullanılarak üretilmiştir.

2017 Kamusal Alan Yılı'na özel çağrı

RENCO işbirliğinin üçüncü programı ise, ‘ETKİleşim Mekanları’ Sosyal Etki Tasarımı Çağrısı olacaktır. Çağrının amacı, Kentsel Strateji tarafından 2017’nin ‘kamusal alan’ yılı ilan edilmesi nedeniyle kamusal alanlarda; hızlı, hareketli ve hesaplı tasarım ilkeleri ile etkileşim alanları tasarlamaktır.

Bu kapsamda; kompozit malzeme üreticisi RENCO ile birlikte kamusal alanların daha etkin ve verimli kullanılması için işbirliği sürecine girilmiştir. ‘ETKİleşim Mekanları Sosyal Etki Tasarımı Çağrısı’, RENCO Kompozit ve Kentsel Strateji işbirliği ile TAK Kartal ve Atölye Muğla BİR desteği ile düzenlenmektedir.

ETKİleşim Mekanları Sosyal Etki Tasarım Çağrısı

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye
Son Başvuru Tarihi

28.7.2017 00:00:

Düzenleyen

RENCO Kompozit ve Kentsel Strateji işbirliğinde