Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 17 Ekim 2019
Ege Maden İhracatçıları Birliği tarafından öğrenci ve profesyonellere yönelik iki ayrı kategoride düzenlenecek “Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması”na başvuru için son tarih 2 Aralık.

Ege Maden İhracatçıları Birliği (EMİB), dünya doğal taş rezervlerinin yüzde 35’ine sahip olan Türkiye’nin, doğal taşlarının daha katma değerli ihraç edilebilmesi ve prestij projeleri süslemesi amacıyla Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması düzenliyor.

Yarışmanın Amacı
Doğal taş ihracatında tasarım açısından güçlü, üretilebilir, katma değeri yüksek, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir projeler geliştirmek istediklerinin altını çizen EMİB Başkanı Kaya, “Doğal taş ihracatına yönelik rekabet gücümüzü artırmak, sektörün gelişimine ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak, Doğal taş sektöründeki firmalar ile sektöre ilgi duyan profesyonel ve öğrenci düzeyindeki tasarımcı, mimar ve iç mimarları sektörle buluşturmak ve bu alandaki başarılı tasarımcıları ödüllendirmek amacıyla Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması düzenlemeye karar verdik. Türk doğal taş sektöründe tasarım ve uygulamanın önemini vurgu yaparak, tasarım fikrini teşvik etmek istiyoruz. Teknolojik imkanları kullanarak, akıllı bina projelerinde sağlıklı ve çevreci ürün doğal taşın daha fazla yer almasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

EMİB tarafından  öğrenci ve profesyonellere yönelik iki ayrı kategoride düzenlenecek “Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması”na, üniversitelerin Mimarlık, İç Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Peyzaj Mimarlığı, İnşaat Mühendisliği, Endüstriyel Tasarım, Maden Mühendisliği, lisans veya yüksek lisans bölümlerinde okuyan tüm öğrenciler ile üniversitelerin Mimarlık, İç Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Peyzaj Mimarlığı, İnşaat Mühendisliği, Endüstriyel Tasarım, Maden Mühendisliği lisans, yüksek lisans programlarından mezun  olan ve en az 3 yıl mesleki tecrübesi olan profesyoneller katılabilecek.

Yarışmanın Teması
Doğaltaş Proje ve Tasarım Yarışması’nda 3 ana tema belirlendi. Mermer artıklarının değerlendirilmesi ve ekonomiye kazandırılmasına ilişkin tasarım projeleri, Dış Cephe Kaplama (Konut, villa, ofis, avm ve otel cephesi gibi) ve İç Mekan konut (Salon, mutfak, banyo, oturma odası vb.) konularında yarışmacılar tasarımlarını hazırlayabilecekler.

Ödül
Profesyonel ve öğrenci kategorilerinin 9’ar proje finalde yarışma hakkı kazanırken, her iki kategoride de birinciliği kazanacak tasarımcılar 15 bin TL, ikinciler 10 bin TL ve üçüncüler 7 bin 500 TL para ödülünün sahibi olacak.

Yarışmanın finali 2 Nisan 2020 tarihinde İzmir Marble Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştirilecek.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayın


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
  • Kenan SÖNMEZ 3 ay önce Ege Maden İhracatçıları Birliği olarak bütün üyelerinizden isteğimiz bu yarışmaya katılacak olan tasarımcı arkadaşlarıma ülke geneli bütün mermer fabrikalar ve atölyeler bazın da hiç bir ücret talep etmeden yardımlarını esirgememelerini temenni ediyorum. Döküm sahalarına atılan molozların en azından kırma ve eleme ekipmanları ile işlenerek mıcır ve mermer tozu üretimi yapılarak ekonomiye kazandırılmasını temenni ederim. Mermer artıklarının değerlendirilmesi ve ekonomiye kazandırılmasına önem vermeden öncede kapatılan ocaklarında çevre doku ve görüntüsünün düzenlenmesi yarışınıda birliğin üyelerini kendi adına yarıştırılmalarını bilgilerinize sunarım. Saygılarımla
  • Ali Karaaslan 3 ay önce PROFESYONEL KATEGORİ İÇİN 3 YIL MESLEKİ TECRÜBE KOŞULU KOYMAKLA GERÇEK BİR ''FIRSAT EŞİTSİZLİĞİ'' ÖRNEĞİ OLAN ''EMİB'' DİĞER YARIŞMALARA NASIL BİR ÖRNEK TEŞKİL ETTİĞİNİN FARKINDA MI ACABA? UMARIM EMİB VE KENDİ GİBİ DÜŞÜNENLER BİR GÜN BU TÜR KISITLAMALARLA İŞ ALIMLARI VE YARIŞMA KOŞULLARINA KENDİNCE MANTIKLI OLAN SEBEPLERİNİ BİZİMLE PAYLAŞIRLAR. BİZ BİR 3 YIL BİR YERLERDE ÇALIŞIP SONRA SİZE UĞRARIZ.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye
Son Başvuru Tarihi

2.12.2019 00:00:

İletişim

A. Atatürk C. No:382 Alsancak İzmir

T. (0232) 488 60 43

E. info@amorf.org