Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Çekül Gençlik Pul ve Ekslibris Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 30 Nisan 2010
ÇEKÜL Vakfı, kurulduğu 1990 yılından beri doğal ve kültürel varlıkları korumak ve yaşatmak için çeşitli projeler gerçekleştiriyor. 2010'da 20. yıl dönümünü kutlayan vakfın bu vesileyle düzenlediği "20 Yıl" teması çerçevesinde etkinliklerden birini, ÇEKÜL Gençlik Birimi'nin gerçekleştirdiği "Çekül Gençlik Pul ve Ekslibris Tasarım Yarışması" oluşturuyor.

20 senedir "Doğa ve kültürle varız" diyen ÇEKÜL Vakfı'nın yarışma temasını da "doğal varlıklarımız, ormanımız, dağımız, taşımız, toprağımız, suyumuz, çiçeğimiz, böceğimiz; kültürel varlıklarımız, ilkçağlardan günümüze Anadolu coğrafyasında yaşamış uygarlıklardan kalan hanımız, hamamımız, köprümüz, kervansarayımız, geleneksel yaşam kültürümüzün parçası el sanatlarımız, kıyafetlerimiz, çalgılarımız, masallarımız, ninnilerimiz, yemeklerimiz" oluşturuyor.

Tüm ilgililere açık olarak düzenlenen yarışmaya bir kişi en fazla iki pul ve/veya ekslibris tasarımı ile katılabilecek. Konusu "insanla, kültürle, doğayla birlikte 20 yıl" şeklinde özetlenebilecek yarışmaya gönderilecek tasarımların baskıya uygun ve en az 300 dpi çözünürlükte, *.jpeg formatında olmaları ve dosya boyutunun 5 MB'ı geçmemesi, belirlenen koşullar arasında bulunuyor. Aynı zamanda katılımların daha önce herhangi bir yarışmaya gönderilmemiş veya herhangi bir ortamda yayımlanmamış olması gerekiyor.

27 Ağustos 2010 tarihine kadar katılım formu ile ulaştırılması gereken başvurular, dijital ortamda gerçekleştirilecek.

Yarışmaya gönderilen tüm tasarımlar ÇEKÜL Vakfı'nın internet adresinde 6 – 18 Eylül 2010 tarihleri arasında herkese açık oylama ile değerlendirmeye sunulacak. Değerlendirme sonucu belirlenecek üç pul ve ekslibris tasarımı sahiplerine ÇEKÜL Vakfı yayınlarından bir set hediye edilecek ve bu tasarımlar, ÇEKÜL'ün 20. yıl etkinliklerinde kullanılacak.

Daha detaylı bilgiye veya başvuru formuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye
Teslim Tarihi

27.8.2010 00:00:

Düzenleyen

Çekül Vakfı

İletişim

T: (212) 249 64 64 emine.solak@cekulvakfi.org.tr