BASE'den 2018 Mezunlarına Açık Çağrı

mimarizm.com / 21 Haziran 2018
Türkiye'nin yeni nesil sanatçı platformu BASE, bu yıl 2018 mezunlarının başvurularını kabul ediyor. 1 Mayıs itibariyle başlayan başvuru süreci 1 Temmuz’da sona erecek.

Türkiye’nin yeni nesil sanatçı platformu BASE, ülkenin dört bir yanından yeni mezun genç sanatçı adaylarının yapıtlarını İstanbul’da aynı çatı altında bir araya getiriyor.

Yeni mezun sanatçı adaylarını sanat dünyası, yaratıcı endüstriler, basın ve sanatseverlerle buluşturmayı hedefleyen BASE, mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde onlara destek olmayı, kariyerlerine bir ivme ve yön kazandırmayı amaçlıyor. Türkiye’nin yeni sanatçı nesline ışık tutan BASE, aynı zamanda galeri, koleksiyonerler, sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olma misyonu taşıyor.

Geçtiğimiz yıl 20 ilde 31 üniversiteden 108 yeni mezun sanatçı adayına ait 116 yapıtı sanatseverlerle buluşturan ve 12.000’e yakın ziyaretçi ağırlayan BASE’in ikincisi, 19-23 Aralık 2018 tarihleri arasunda Galata Rum Okulu'nda gerçekleşecek. Serginin kürasyonu sanat yazarı, küratör, akademisyen ve AICA Türkiye Yönetim Kurulu üyesi Derya Yücel tarafından gerçekleştirilecek.

İlk senesinde 30’u aşkın panelde 75’i aşkın konuşmacıyı bir araya getiren BASE Talks da bu yıl yine sanat dünyasını bir araya getirmeye devam edecek.

Karoly Aliotti, Nevzat Sayın ve Ahmet Doğu İpek BASE Talks'ta konuşurken.

Sergiye kimler, nasıl başvurabilir?

BASE, bu yıl 2018 mezunlarının başvurularını kabul ediyor. 1 Mayıs itibariyle başlayan başvuru süreci 1 Temmuz’da sona erecek. Başvuru geçtiğimiz yıl olduğu gibi animasyon, baskı, cam, fotoğraf, geleneksel Türk sanatları, görsel iletişim tasarımı, grafik tasarım, heykel, resim, seramik, video, resim-iş öğretmenliği bölümleri lisans ve lisans üstü mezunlarına açık olacak. Adaylar, BASE’e üç farklı yapıtla başvurabilecek.

Seçici Kurul'da kimler var?

BASE’in seçici kurulunda bu yıl da Türkiye’den ve dünyadan değerli isimler yer alıyor. Oluşmaya devam eden 2018 seçici kurulunda yerini alan isimler yazar/eleştirmen/küratör Ali Akay, Ahmet Elhan, yazar /eleştirmen Arie Amaya-Akkermans, Aslı Altay, Arter küratörü Başak Doğa Temur, Burçak Bingöl, Dirimart Direktörü Ceren Erdem, Galeri Nev Ankara Direktörü Deniz Artun, Hale Tenger, Huma Kabakcı, EKAV/Egitim Kültür Ve Arastırma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İnci Aksoy, Mehmet Güleryüz, New York merkezli Residency Unlimited’ın kurucusu Nathalie Angles, Guggenheim UBS Global Map küratörü Sara Reza, Seyhun Topuz, Şener Özmen ve Yunus Büyükkuşoğlu.

BASE hakkında bilgi ve başvuru için base.ist adresini ziyaret edebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Künye
Son Başvuru Tarihi

1.7.2018 00:00:0

Düzenleyen

BASE