Archathon - Arel Üniversitesi Mimari Tasarım Maratonu

mimarizm.com / 22 Nisan 2019
Arel Üniversitesi tarafından 3-4 Mayıs günlerinde düzenlenecek olan "Archathon - Mimari Tasarım Maratonu" Ulusal Öğrenci Tasarım yarışmasına son başvuru tarihi 2 Mayıs 2019.

Yarışmanın Amacı

Arel Üniversitesi öğretim elemanlarının çalışma alanlarının bulunduğu mekânın yeni teknolojiler ve pratik mekân çözümleriyle geliştirilebilmesi hedefiyle; öğrencilerin mevcut sorunlara çözüm ararken “hızlı kararlar” alabilmesi,  tasarımcı düşünme pratiğini uygulayarak farklı ortamlarda sunabilme yetisini ve disiplinler arası çalışma kültürünü geliştirebilmesi amaçlanmaktadır

Yarışmanın Kapsamı

Yarışma kapsamında çalışma alanının 30 saatlik süre içinde yenilikçi fikirler ve özgün tasarım yaklaşımlarıyla düzenlenmesi beklenmektedir. Bu bağlamda katılımcılara, yarışma günü içerisinde, tasarlanacak mekânın ölçekli plan ve kesitleri ile birlikte kullanıcı senaryosu verilecektir. Senaryodan yola çıkarak geliştirilecek önerilerin güçlü bir grafik anlatım, teknik ve ifadede olması projeden beklenen çıktılardır.

Yarışmanın Türü ve Şekli

İstanbul Arel Üniversitesi tarafından serbest, ulusal ve tek aşamalı olarak düzenlenmiş lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik fikir projesi yarışmasıdır. Yarışmaya kayıt ve katılım ücretsizdir. Başvurular bireysel olarak yapılacak, farklı disiplinlerin birlikte çalışması hedeflenerek ekipler yarışma günü belirlenecektir.

Yarışma Takvimi

Online Kayıt: 22 Nisan - 02 Mayıs 2019 (https://archathon.arel.edu.tr)
Yarışma Başlangıç ve Bitiş: 03 Mayıs 2019 / 09:30 - 04 Mayıs 2019 / 16:00
Dijital Ortamda Teslim: 04 Mayıs 2019 / 16:00 (Yarışmacılardan istenen dokümanlar mimarlik@arel.edu.tr adresine ulaştırılmalıdır.)
Jüri Değerlendirmesi: 04 Mayıs 2019 / 16:00-18:00
Sonuçların Açıklanması, Ödül Töreni ve Kokteyl: 04 Mayıs 2019 / 18:00-20:00 (İstanbul Arel Üniversitesi Kemal Gözükara Yerleşkesi)

Sonuçlar, 04 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul Arel Üniversitesi, Kemal Gözükara Yerleşkesinde katılan yarışmacılara ödül töreniyle aktarılacak ve https://archathon.arel.edu.tr adresinde duyurular başlığında yayınlanacaktır. Yarışmaya katılan tüm projeler, daha sonra duyurulacak bir tarihte İstanbul Arel Üniversitesi Kemal Gözükara Yerleşkesi’nde sergilenecektir.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye, şartnameye ve başvuru formuna https://archathon.arel.edu.tr adresinden ulaşılabilir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :