48 Saat Öğrenci Fikir Yarışması

mimarizm.com / 24 Temmuz 2019
Mimarlık Vakfı Mimarlık Enstitüsü tarafından dijital ortamda gerçekleştirilecek olan “48 Saat Öğrenci Fikir Yarışması”na proje son teslim tarihi 6 Ekim 2019.

Yarışmanın Amacı

Mimarlık Vakfı Mimarlık Enstitüsü, mimarlık öğrencilerine, yenilikçi toplum yararı öncelikli, geleceğe yönelik ya da güncel konulara ilişkin görüş ve tasarımlarıyla katılabilecekleri, 48 SAAT süre ile sınırlı, dijital ortamda gerçekleşecek yarışmalar düzenlemeyi hedeflemektedir. Deneysel ve özgür düşünme-üretme ortamı olarak yarışmaların enformel bir eğitim alanı olduğu gerçeği gözetilerek; belirli bir konuda, kısa sürede yoğun bir motivasyon ile fikirlerin ve alternatiflerin oluşabilmesinin, olgunlaşabilmesinin ve ifade edilmesinin önemi vurgulanarak 48 SAAT Öğrenci Fikir Yarışması kurgulanmıştır. Amaç,günümüz toplumunun yaşamsal sorunlarına çözüm aranması, hızlı karar alabilmek, tasarımcı düşünme pratiğini uygulamak ve farklı ortamlarda sunma becerisini geliştirmek.

Yarışma Konusu

Önceden ilan edilecek olan gün ve saatte dijital ortamdan öğrenilecektir.

Yarışmanın Türü ve Şekli

Mimarlık Vakfı Mimarlık Enstitüsü tarafından serbest, ulusal ve tek aşamalı olarak düzenlenmiş lisans öğrencilerine yönelik fikir projesi yarışmasıdır. Yarışmaya kayıt ve katılım ücretsizdir. Yarışma süresi ve işleyişi dijital ortamda gerçekleşecek olup, ödüle layık projeler yarışmananın web sayfasında 1 ay boyunca yayınlanacaktır.

Yarışmaya Katılım Koşulları

- Yarışma; Yükseköğretim Kurulu’na bağlı üniversitelerin Mimarlık Bölümü öğrencilerine açıktır. Öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılabileceği gibi ekip halinde katılabilir. Ekip içinde yer alacak mimarlık ve diğer disiplinlerden yardımcıların lisans öğrencisi olmaları ve öğrenimlerini sürdürdüklerine dair öğrenim belgesi sunmaları zorunludur. Ancak ekip başının mimarlık lisans öğrencisi olması zorunludur. 

- Katılımcı mimarlık öğrencilerinin, Mimarlar Odası’na öğrenci üyeliklerini yaptırmış olmaları ve bunu Mimarlar Odası’ndan alacakları üye tanıtım belgesi ile belgelemeleri zorunludur. Ekipte bulunan diğer disiplinlerde meslek odası öğrenci üyeliği var ise öğrenci üyeliğini belgelemek zorundadır. 

- Yarışmanın asil ve yedek jüri üyeleri yarışmayı açan vakıf-enstitü yöneticilerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamaz.

Yarışma Takvimi

Yarışma Konusunun Duyurulması: 04.10.2019 saat 20.00
Dijital Ortamda Teslim İçin Son Tarih : 06.10.2019 saat 20.00
Jüri Değerlendirmesi Başlangıcı: 19.10.2019
Sonuçların Açıklanması: 01.11.2019

Jüri Üyeleri

Asıl Jüri Üyeleri: Ece Ceylan Baba, Ayşen Ciravoğlu, Görkem Güvenç, Serpil Muallaoğlu, Güven Arif Sargın
Yedek Jüri Üyeleri: İrem Uslu, Dilvin Usman, Raportörler, Ayça Yazıcı, Cemre Ergenç.

Teslim Tarihi ve Saatleri

Yarışma konusunun ilanı 4 Ekim 2019 Cuma günü 20.00 satinde duyurulacaktır. Teslim dökümanları 6 Ekim 2019 Pazar saat 20.00’ye kadar, mail yoluyla teslim edilecektir.

Ödüller

3 adet eşdeğer Birincilik Ödülü: 1.500 TL
1 adet Sami Yılmaztürk anısına Özel Ödül: 1000 TL
10 adet Mansiyon: Kitap seti ve Sertifika

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :