Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

37. DYO Sanat Ödülleri Başvuruları Başladı

mimarizm.com / 30 Haziran 2017
Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından bu yıl 37’ncisi gerçekleştirilen DYO Sanat Ödülleri yarışmasına katılım için son başvuru tarihi; 17 Eylül 2017.

Bu yıl 37’ncisi düzenlenen DYO Sanat Ödülleri’nde başvurular başladı. Yarışmanın son başvuru tarihi 17 Eylül 2017 olarak belirlendi. Başvuruların ilk kez internet üzerinden kabul edileceği 37. Dyo Sanat Ödülleri’nin seçici kurulunda; Prof.Dr. Şeniz Aksoy, Prof.Dr. Zahit Büyükişliyen, Prof. Neş’e Erdok, Doç. Hasan Kıran, Doç.Dr.Burcu Pelvanoğlu, Yrd.Doç.Dr.Umur Türker ve İhsan Yılmaz gibi çok değerli sanatçı, akademisyen ve basın mensupları yer alacak. Ön eleme, seçici kurul tarafından, 21 Eylül 2017 tarihinde online olarak yapılacak.  07 Ekim 2017 tarihinde ise seçici kurul ikinci kez toplanarak ön elemeden geçen eserlerin arasından ödül almaya hak kazanan ve sergilenmeye değer bulunan çalışmaları belirleyecek.

Seçici kurulda görev alanlar ile birinci derece yakınlarının dışında 18-50 yaş arasındaki tüm sanatçıların katılımına açık olan 37. DYO Sanat Ödülleri’ne, yağlıboya, akrilik veya özgün baskıresim tekniğinde eserler kabul edilecek ve yarışmaya her sanatçı en fazla üç eseriyle katılabilecek.

“Evrende Dönüşüm” konulu DYO Sanat Ödülleri’ne katılan eserlerde, daha önce başka bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış veya herhangi bir yerde sergilenmemiş ve yayınlanmamış olma şartı aranıyor. Pentür dalında 3 esere eşit 15 bin TL, özgün baskıresim dalında 1 esere eşit 5 bin TL Başarı Ödülü ve plaketinin verileceği DYO Sanat Ödülleri’nde sergilenmeye değer bulunan eserler; 2017 - 2018 yıllarında toplam 6 ilde sergilenecek. Yarışmayla ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye
Son Başvuru Tarihi

17.9.2017 00:00:

Düzenleyen

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı

İletişim

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı

T: (232) 4950080