2020 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması

mimarizm.com / 23 Ocak 2020
Onbirincisi düzenlenen Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması'nın proje son başvuru tarihi 8 Mayıs 2020.

Sağlıklı Kentler Birliği, 30 yılı aşkın bir süredir Avrupa’da devam eden Sağlıklı Kentler Hareketi’nin Türkiye uzantısı olarak 2005 yılında kurulmuştur. Yerel seviyedeki halk sağlığı için güçlü bir lobi oluşturmayı hedefleyen Sağlıklı Şehirler Projesi rehberliğinde yerel yönetimleri bir araya getiren Sağlıklı Kentler Birliği, 74 üye belediyesiyle “Herkes için sağlık” prensibi çerçevesinde kent sağlığını iyileştirmek için çalışmaktadır. DSÖ Avrupa Sağlıklı Şehirler Ulusal Ağlarının akredite olmuş bir üyesi olarak Sağlıklı Kentler Birliği, hem Birlik olarak hem de DSÖ Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı üyesi belediyeleriyle ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışmaktadır.

Sağlıklı Kentler Birliği “Sağlıklı şehir bilincini yaygınlaştırmaya çalışarak, sağlık, ulaşım, planlama, çevre, altyapı gibi konular ile ilgili eğitimler düzenleyerek danışmanlık yapmaktır.”

Bu amaç doğrultusunda gerek düzenlenen eğitim ve konferanslarla gerekse yayınlarla üye belediyeler arasında işbirliği ve deneyim alışverişini sağlayan Sağlıklı Kentler Birliği, başarılı sağlıklı şehir projelerinin üretilmesini özendirmek amacıyla her yıl “Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması” düzenlemektedir.

“Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülü; “Sosyal Sorumluluk”, “Sağlıklı Yaşam”, “Sağlıklı Şehir Planlaması” ve “Sağlıklı Çevre” olmak üzere 4 ayrı kategoride verilmektedir.

Proje Başvuru Süresi ve Takvimi

Proje Son Başvuru Tarihi: 8 Mayıs 2020 / Saat 17.00 (8 Mayıs 2020 tarihi saat 17:00’den sonra elden veya posta yoluyla  gelen projeler değerlendirmeye alınmayacaktır.)
Jüri Değerlendirme Tarihi: 16 Haziran 2020
Ödül Töreni Tarihi: Ekim 2020 / Sağlıklı Kentler Birliği Konferansı

Kategorilerde (Sosyal Sorumluluk, Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Şehir Planlaması, Sağlıklı Çevre) ödül alan Büyükşehir ilçe belediyeleri, İl belediyeleri ve  İl ilçe belediyelerinin her birine 20.000 TL para ödülü verilecektir.

Ödül alan Büyükşehir belediyelerine ve kategorilerde jüri özel ödülü alan belediyelere para ödülü verilmeyecektir.

Katılma Şartları

Değerlendirmeler Birliik üyelerinden büyükşehir belediyeleri, il belediyeleri, büyükşehir ilçe belediyeleri ve il ilçe belediyeleri için ayrı ayrı yapılacaktır. Belediyeler her kategoriden en fazla 2 proje ile başvurabilirler.

Detaylı bilgi için tıklayın


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Künye
Son Başvuru Tarihi

8.5.2020 00:00:0

İletişim

W. www.skb.gov.tr