Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Pagev Plastik Teknoloji Ödülleri'ne Başvurular Başladı

mimarizm.com / 27 Ocak 2009
Türk plastik sektörünün uluslararası alanda rekabetçi bir yapıya sahip olması için yeni teknolojilerin yaratılması gerektiğine inanan Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) tarafından hayata geçirilen "PAGEV Plastik Teknoloji Ödülleri" için başvurular başladı.

PAGEV, bu yıl beşincisi düzenlenen ödül programı ile Türk plastik sanayiinin tüm dallarında yenilik ve mükemmelliği yaymayı, plastik ürünlerinin araştırılmasında ve geliştirilmesinde etkin rol oynayan sanayicileri, kurumları, profesyonelleri, araştırmacıları ve öğrencileri teşvik etmeyi hedefliyor.

Gönderilen çalışmalar ürün, plastik işleme teknolojisi, malzeme, yeniden işleme teknolojisi, araştırma, öğrenci projesi ve patent olmak üzere yedi farklı kategoride değerlendirilecek. PAGEV Teknoloji Ödülleri'ne katılan projelerin eşsizlik, yenilikçilik, tasarım, malzemelerin stratejik kullanımı, imalat ve kullanımda güvenlik, işlevsel kolaylık, geleneksel malzemelerin yerini alma, enerji tasarrufu, yeniden işlenebilirlik ve çevre dostu olma kriterlerinden en az birine sahip olması gerekiyor.

Her kategoride üç ödülün verileceği ödül programında, eserler yedi kişilik bir jüri tarafından değerlendirilecek. Her dalda birinci olan yarışmacılar, 2010 yılında PAGEV'in katıldığı uluslararası plastik fuarlarından birine götürülecek. Patent dalında birinciliğe hak kazanan yarışmacı ise TÜYAP tarafından 2 bin Euro ile ödüllendirilecek. Ayrıca tüm kategorilerde 2 mansiyon ödülü de bulunuyor.

Ödül alan çalışmalar, PlastEurasia İstanbul 2009 Fuarı'nda kurulacak olan PAGEV standında sergilenme şansına sahip olacak. Son başvuru tarihi 9 Ekim 2009 olan yarışmada dereceye girenlerin ödülleri, 19 Kasım 2009 tarihinde yapılacak tören ile dağıtılacak. 

Ödüllere dair detaylı bilgi almak ve başvuru formuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları