Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Libeskind'e İsrail Technion Üniversitesi'nden Onur Doktorası

mimarizm.com / 30 Haziran 2008

Dünyaca ünlü Amerikalı mimar Daniel Libeskind, İsrail'in en eski üniversitesi Technion tarafından ‘Onur Doktorası'na layık görüldü. Doktora unvanını kabul etmek üzere İsrail'e gidecek olan Libeskind, 2 Temmuz'da gerçekleştirilecek ve üniversitenin Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'nde düzenlenecek kabul töreninde, 700'ü aşkın öğrenci, fakülte çalışanı ve medya görevlisine ‘Breaking the Ground' başlıklı bir de sunum yapacak.

Berlin'deki tartışmalı ve çok ses getiren Yahudi Müzesi'nin mimarı Libeskind'e onur doktorası verme kararı, geçtiğimiz ay gerçekleştiriken yıllık valilik toplantısında çıktı. Unvan hakkında yapılan açıklamada, Libeskind'in "uluslararası mimarlığın pratik ve teorisine olan katkıları, önemli tarihi olaylara bir saygı duruşu niteliği taşıyan anıt ve müze mimarlığı ve özellikle de Musevi halkının tarihine adanmış tasarımları"nın etkili olduğu bildirildi.

Polonya'da doğan ve 1965 yılından bu yana Amerikan Vatandaşlığı taşıyan Libeskind, İsrail'de müzik eğitimi gördü ve New York'ta mimarlık eğitimi aldı. Mimarın en ünlü projeleri arasında Berlin Yahudi Müzesi, Kopenhag Yahudi Müzesi, the Michael Lee-Chin Crystal: Toronto Royal Ontario Müzesi ve Seul'deki Hyundai Yönetim Binası mevcut.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye