Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Kütahya Seramik'in Versatile Koleksiyonu "Red Dot" ile Ödüllendirildi

mimarizm.com / 21 Mart 2011Kütahya Seramik'in, tasarımcı Yiğit Özer'in imzasını taşıyan 'Versatile' koleksiyonu, tasarım alanında dünyanın en büyük ödül programlarından olan 'Red Dot Awards (Red Dot Tasarım Ödülleri)'da 'Best Of The Best 2011' (En İyinin İyisi) ödülünün sahibi oldu.

Versatile koleksiyonu, Arc ve Axis serileriyle dünya çapında tasarım alanında uluslararası kalite onayı kabul edilen Red Dot Tasarım Ödülleri'nde "En İyinin İyisi" ödülüne değer görüldü.

1953 yılından bu yana endüstriyel tasarım, ambalaj tasarımı, reklam ve interaktif medya gibi tasarımın çeşitli dallarında verilen Red Dot Tasarım Ödülleri, yakın geleceğin trend yaratıcılarını gün ışığına çıkarmak ve tanıtmak amacıyla 60 ülkeden 4433 farklı ürünün katılımıyla gerçekleştirildi. Tasarım uzmanlarından oluşan bağımsız jüri, tasarımların yenilik derecesi, estetik kalitesi, hayata geçirilebilme potansiyeli, işlevselliği, ergonomisi gibi kriterlere göre değerlendirip sıradışı tasarım konseptlerini uluslararası itibara sahip "Red Dot" ile ödüllendirdi.

Versatile koleksiyonu, Arc serisi ile geçtiğimiz aylarda tasarım alanında dünyanın en çok tanınan ve en prestijli ödüllerinden biri olan 'IF Product Design 2011'i de kazanmıştı.

Versatile koleksiyonu hakkında

Fonksiyonelliği, değişken ve yaratıcılıkla buluşturan Versatile, çok yönlü kullanımı ile seramik sektöründe yeni bir çağı başlatıyor. Kişinin kendini özgürce ifade etmesini sağlayan Versatile koleksiyonu, farklı mekan kurguları ile pek çok duyguyu ve estetiği içinde barındırıp geometrinin tüm yaratıcılığını, akılcı ve estetik kurallarla sergiliyor.

Kullanıcısına aynı karoyla onlarca farklı döşeme seçeneği sunan ürünlerle, aynı mekan farklı kimliklere bürünebiliyor. Kullanıcıyı da işin içine katan karolarla kişi, kendi kombinasyonunu tasarlayabiliyor. Karonun ark (yay) şeklindeki yükseltilmiş yüzeyi farklı ışık stilleri ve şartlarında çeşitli ışık oyunlarını açığa çıkarıyor. Böylece karonun orijinal 3 boyutlu yüzeyi, kullanıcıların tercih ettiği ya da yarattığı farklı döşeme biçimlerinin ve fikirlerinin uygulanmasına olanak sağlanıyor.

3 boyutlu olma özelliği,  fonksiyonelliği, farklı tasarım seçenekleri ve uygulama kolaylığı ile mimari projelere özgün ve yenilikçi çözümler sunan Versatile, plaza, ofis, lobi, salon, yatak odası ve otel gibi her boyuttaki mekanların iç mimarilerinde kullanılabiliyor.

Arc ve Axis olmak üzere iki farklı modelden oluşan koleksiyonun dikkat çeken en önemli özelliklerden biri, her iki serinin birbirinden farklı tasarımlara sahip olmasına rağmen seriler arasındaki geçişin mükemmel bir uyum içinde yapılabilmesi.

Arc serisi 12.5x29 cm, Axis 12.5x22 cm ölçülerinde siyah, kahve, krem ve beyaz renklerinde parlak ve mat, mavi ve bordo renklerinde de parlak seçeneklerine sahip.


 
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye
YEM | Facebook YEM | Twitter YEM | Linkedin