Görkem Volkan Design Studio

Amber Eroyan / 10 Ağustos 2018
Mimarlığın farklı dallarında, farklı ekollerde gördüğü eğitimin ardından, oldukça erken bir yaşta iş yaşamına dahil olan Görkem Volkan ile mesleği icra etme biçimi, mimarlığa, kente ve dünyaya bakışı üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. 

Batı’da aldığı eğitimin ve bu coğrafyadaki gezi izlenimlerinin ardından, mimarlık pratiğine Doğu’nun Paris’i Beyrut’ta hızlı bir giriş yapan Görkem Volkan, Nabil Golham Architects’te edindiği mesleki deneyimler ışığında kendi ofisi Görkem Volkan Design Studio (GVDS)'yi de aynı özgürlükçü yapıda kurgulamış.

Bu konuda başarılı olduğuna çalışanlarla yaptığımız sohbetlerde bizzat şahitlik ettik. Nitekim GVDS ile ilgili akla ilk gelen ve en çok vurgulanan nokta, birçok mimarlık ofisinde üretim aşamasında yaşanan baskının burada hiçbir şekilde hissedilmemesi. Bu özgürlükçü ve liberal ortam, insan ilişkilerine ve projelere de doğal olarak yansıyor. Gerek ekip arasında gerekse işverenle sorunsuz bir iletişim yaşanmasında, kurucu Görkem Volkan’ın özel bir önem atfettiği “iletişim dili/şekli” meselesinin etkili olduğu aşikâr.

2006 yılında MDArch ismiyle kurulduktan sonra, 2016'dan bu yana yola GVDS olarak devam eden ofisin hikayesi; kurucusu, tasarım ekibi ve stajyerlerin anlatımıyla Çat Kapı’da...


Kurucu Görkem Volkan ile...
GVDS Tasarım Ekibi ile...
GVDS Stajyerleri ile...
Künye
Ofis Adı:
Görkem Volkan Design Studio | GVDS
Sahibi:
Görkem Volkan
Telefon:
0216 449 39 93
Web:
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :