Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Sütaş Genel Müdürlük Ofisi

mimarizm.com / 11 Aralık 2018
OSO Mimarlık tarafından kurum kimliğine entegre olacak şekilde tasarlanan Sütaş Genel Müdürlük Ofisi, yaratılan aidiyet hissi ile kullanıcı memnuniyetini pekiştiriyor.

Mimar Okan Bayık, İç Mimar Serhan Bayık ve İnşaat Mühendisi Ozan Bayık öncülüğündeki OSO Mimarlık, Sütaş Genel Müdürlük Ofisi projesinde 2500 m²’lik alanın iç mimari tasarım ve uygulamasını üstlenmiş. 

Proje dahilinde bina girişinde yer alan merdivenlerden başlayarak, giriş holü, VIP toplantı odası, bekleme ve lounge alanları ile kat koridorları ve ortak hacimlerin yenilenmesi amacıyla oluşturulan iç mekanları modern ve çağdaş bir üslupla yeniden tasarlayan OSO Mimarlık, girişten itibaren tasarlanan tüm mekanlarda, firma kurumsal kimliğinin hissedilmesi ve vurgulanmasını temel tasarım konsepti olarak benimsemiş. Bu maksatla özellikle giriş holü tasarımı, firma kurumsal kimliğiyle örtüşen “süt diyarı” temasının öne çıkartılması ve bu temaya uygun unsurların mimari bir dil birliği içerisinde kullanılması ile önem kazanmış. 

Zemin kat kullanımının ağırlıklı olarak toplantı odalarına ait olmasından dolayı OSO Mimarlık bu katın tümüne hitap edecek nitelikte iki adet bekleme ve lounge alanı ile aynı zamanda Sütaş markasına ait ürünlerin tadımı için de kullanılacak bir adet ikram bölümü tasarlamış. 

Projede genel anlamda firma kurumsal kimliği ile örtüşen ve entegre olmuş bir dil kullanmayı temel tasarım kriteri olarak belirleyen OSO Mimarlık, bu sayede mimari bir katma değer olarak yaratılan aidiyet hissi neticesinde kullanıcı mutluluğunu pekiştiren bir kurgu oluşturmuş.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye
Proje Yeri :

Dudullu / İstanbul

Mimari Proje :

OSO Mimarlık

Mimari Proje Ekibi :

Serhan Bayık, Ozan Bayık, Okan Bayık, Gülsenem Sutcu

Şantiye Yöneticisi :

OSO Mimarlık

İşveren :

Sütaş A.Ş.

Proje Tipi :

Ofis

Arsa Alanı :

2.500 m2

Yapım Tarihi :

2018

Fotoğraflar :

OSO Mimarlık